main-bg.jpg

Hasiči dnes zachránili koně a psa

Příslušníci HZS JMK dnes odpoledne zachraňovali zvířata.

Operační středisko vyslalo po 15. hodině jednotku HZS ze stanice v Blansku a jednotku dobrovolných hasičů z Jedovnic na  Blanensku k záchraně koně, který zapadl na kraji Jedovnic do rozbahněné strouhy. K události vyjel také jeřáb ze stanice Lidická v Brně.

Hasiči na místě podvlekli pod koněm textilní popruhy a manuálně odlehčovali zapadené zvíře. Vyčkávali na příjezd jeřábu. Během toho se podařilo koně natolik přizvednou, že se již svépomocí dostal z mokré strouhy ven. Zvíře nebylo viditelně zraněno.

O dvacet minut později vyjížděli hasiči k záchraně psa ze studny v Drásově na Brněnsku. Na místo vyjela jednotka HZS z Tišnova a dobrovolní hasiči z Drásova. Z brněnské stanice Lidická přijeli na pomoc hasiči-lezci.

Pes zůstal asi 30 metrů hluboko ve studni. Hasiči pomocí detekčního přístroje zjistili, že uvnitř studny není pro zasahující dostatek kyslíku. S dýchacím přístrojem na zádech však nebylo možné, vzhledem k nedostatku prostoru, do studny slanit. Hasiči proto museli dýchací přístroj zavěsit na lano a spouštět současně se zasahujícím hasičem.

Psa se podařilo dostat z vody. Byl bez viditelného zranění předán majiteli. Hasiči zajistili provizorní zakrytí volně přístupné studny a před 17. hodinou odjeli zpět na své základny.

 por. Mgr. Jaroslav Mikoška, tiskový mluvčí HZS JMK

FOTOALBUM

 

 

Nainstalujte si aktuální verzi přehrávače Flash prosím.
Get Adobe Flash playerSouvisející rady - Vaše cesty k bezpečí

Kalendář akcí

< 2019 >

všechny akce

Po Út St Čt So Ne
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30