main-bg.jpg

Hasiči čerpali sklepy a odklízeli stromy

V souvislosti s bouřkami s poryvy větru a přívalovými dešti hasiči v kraji od úterního večera vyjížděli ke 12 zásahům.

Na Blanensku odčerpávali vodu ze zatopených sklepů bytových domů v Bílkově ulici v Boskovicích, v Letovicích kromě čerpání vody také čistili ucpanou kanalizaci.

V Brně hasiči nasazovali čerpadla k likvidaci potopy v ulici U hřiště ve Starém Lískovci, kde voda zaplavila chodník a začala stékat do domu. V Pražské ulici v Bosonohách odčerpávali zaplavený výkop o rozměrech 15 krát 2 metry a zabránili tak průniku vody do sklepů.

Ve Vyškově-Brňanech byli hasiči přivoláni do ulice Palánek do domu, jehož opravovanou střechu zakrývala provizorní plachta a déšť v plachtě vytvořil jezero. Hasičům se podařilo vodu z prověšené plachty vylít a plachtu lépe upevnit.

V Břeclavi dnes ráno hasiči z jednotky Správy železniční dopravní cesty odčerpávali vodu ze zatopeného podjezdu pod železniční tratí.

Na Hodonínsku hasiči vyjížděli do Moravan, kde se po dešti naklonila zeď. Protože se ale jednalo o zeď dlouhodobě v havarijním stavu, hasiči prostor ohraničili vymezovací páskou a majiteli doporučili odbornou opravu.

Na několika místech hasiči ze silnic odstraňovali vyvrácené stromy. S motorovými pilami při řezání a odstraňování stromů zasahovali na Brněnsku u Říkonína, ve Veverské Bítýšce, Střelicích, Zbraslavi a u Čučic. por. Mgr. Jaroslav Haid, tiskový mluvčí HZS Jihomoravského kraje

Kalendář akcí

< 2019 >

všechny akce

Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30