main-bg.jpg

Hasiči brání rozlití vodních toků

V řadě míst dnes od časných ranních hodin hasiči odstraňují následky přívalových dešťů a brání rozlití vodních toků.  

V kraji vyjížděli k více než 20 zásahům zejména na Hodonínsku, Vyškovsku, Břeclavsku a Brněnsku. Nejčastěji zasahovali na Hodonínsku, kde hladina řeky Veličky dosáhla 3. stupně povodňové aktivity a hrozí záplavami v několika obcích.

U Blatnice pod Svatým Antonínkem začala přetékat hráz přehrady Blatnička. Voda u obce až do výše 20 centimetrů zaplavila silnici a několik sklepů domů. Dalšímu ohrožení domů v obci hasiči brání budování hrází z pytlů s pískem. Koryto místního potoka, který hrozí zaplavením obce, hasiči od rána uvolňují v Hrubé Vrbce. Povodňové zábrany před vodou ohrožující domy hasiči budují také ve Velké nad Veličkou. Zatopené sklepy a další prostory hasiči odčerpávají také v v Kněždubu, Dubňanech, Hodoníně, Sudoměřicích, Louce a Mikulčicích.

Na Vyškovsku hasiči zasahují zejména ve Slavkově a v dalších místech, které přívalové deště ohrožovaly už v minulých dnech a týdnech. Ve Slavkově čerpají vodu ze zahrad, dvorů a sklepů ve Slovanské, Nádražní a Jiráskově ulici. V Milonicích pět jednotek profesionálních a dobrovolných hasičů brání rozlití místního potoka a buduje protipovodňové zábrany z pytlů s pískem. Hasiči pomocí háků uvolňují ucpané koryto potoka a pomocí čerpadel se snaří snížit hladinu před ohroženým mostem. Vodu ze zatopených sklepů i přízemí domů hasiči v okrese čerpají v Bohdalicích-Pavlovicích a Uhřicích.

Na Břeclavsku hasiči odčerpávaji sklepy v Dolních Dunajovicích a v restauraci v Moravské Nové Vsi, které voda již několikrát zatopila v minulých dnech a nyní se v blízkosti objektu vytvořila i vodní laguna.

Na několika místech kraje hasiči také odstraňovali stromy vyvrácené na silnici. Zatarasené komunikace uvolňovali u Bílovic nad Svitavou a v Radosticích na Brněnsku, v Rajhradské ulici v Brně, v Hustopečích na Břeclavsku a u obce Tvořihráz na Znojemsku.



por. Mgr. Jaroslav Haid, tiskový mluvčí HZS Jihomoravského kraje

 

Kalendář akcí

< 2019 >

všechny akce

Po Út St Čt So Ne
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 TOOB-16 (Kurzy)
22. 03. 2019, 00:08 - 23. 03. 2019, 18:00
23 24
25 26 27 28 29 30 31