main-bg.jpg

Hasičem roku se stal příslušník Hasičského záchranného sboru Jihomoravského kraje

V pražském TOP Hotelu se včera vyhlašovaly výsledky 4. ročníku soutěže Hasič roku, tentokrát za rok 2012. Ceny předal 1. náměstek ministra vnitra Jaroslav Hruška a generální ředitel Hasičského záchranného sboru plk. Drahoslav Ryba.   

Soutěž Hasič roku je určena pro příslušníky a občanské zaměstnance Hasičského záchranného sboru České republiky. Je to ocenění jejich práce, odhodlání a nasazení v uplynulém roce.

Vyhlašují se vždy výsledky v několika kategoriích:

1. Hasič roku 

2. Zásah roku

3. Kolektiv HZS ČR

4. Projekt roku

5. Velitel / Vedoucí roku

6. Občanský zaměstnanec roku

7. Galerie osobností HZS ČR

Hasičský záchranný sbor Jihomoravského kraje slavil v letošním ročníku soutěže velký úspěch.

Hasičem roku se totiž stal pprap. Miroslav Mlečka z Hasičského záchranného sboru Jihomoravského kraje sloužící na stanici Lidická v Brně. Nominoval se svým činem z loňského října, kdy doslova v poslední vteřině zachránit život muži visícímu na 40 metrů vysoké skalní stěně v Brně-Maloměřicích. Miroslav Mlečka se k vyčerpanému muži do těžkého terénu spustil a zachytil ho ve chvíli, kdy se uvolnil kámen, který muže držel.

V kategorii Zásah roku zvítězilo vypořádání se s rozsáhlým požárem lesa u Bzence z konce května loňského roku. Za zvládnutí akce získali ocenění hasiči Jihomoravského kraje.

Příslušníci HZS JMK pracující v chemické laboratoři Zařízení Tišnov zvítězili v kategorii Kolektiv roku. Kvalitu pracovníků chemické laboratoře Tišnov prověřila začátkem září loňského roku akce „Metanolová krize“. V rámci této události bylo k 20.12.2012 laboratoří Tišnov přijato celkem 1159 vzorků alkoholu z nichž 742 bylo zanalyzováno. Tyto počty řadí chemickou laboratoř Zařízení Tišnov mezi nejvíce vytěžované laboratoře v rámci HZS ČR.   

V kategorii Velitel roku skončil na druhém místě nprap. Bc. Petr Svoboda z požární stanice Židlochovice, který prokázal své velitelské schopnosti mj. při velení u vážné dopravní nehody na R52, při které se 14.9. 2012 zranilo devět lidí.

Kompletní výsledky soutěže Hasič roku naleznete na stránkách Ministerstva vnitra.

FOTOGALERIE

 

Nainstalujte si aktuální verzi přehrávače Flash prosím.
Get Adobe Flash player

por. Mgr. Jaroslav Mikoška, tiskový mluvčí HZS JMK

Kalendář akcí

< 2019 >

všechny akce

Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30