main-bg.jpg

Hasiče zaměstnávají spadlé stromy i utržené střechy

Hasiči v Jihomoravském kraji stále pokračují v odstraňování následků nočních bouřek a silného větru.

Zatímco od nedělního večera do sedmi hodin ráno hasiči v kraji zasahovali u 158 událostí, dnes do 13 hodin krajské operační a informační středisko HZS přijalo hlášení o dalších 40 událostech. Jednalo se především o uvolňování komunikací zatarasených vyvrácenými stromy v Brně a v okresech Brno-venkov, Znojmo a Blansko. V Laštůvkově, Hrázní a Rekreační ulici v Brně-Bystrci spadlé stromy a větve poškodily zaparkovaná auta. Vítr vyvrátil také stromy u dvou pavilonů veletržního výstaviště. U Brněnské přehrady hasiči odstraňovali strom zřícený na střechu chaty. Strom na střeše výrobních dílen likvidovali v Mlýnské ulici v Tišnově. V Havířské ulici Oslavanech od vyvrácených stromů a větví hasiči uvolňovali koryto místního potoka. Na silnici ze Zastávky do Příbrami na Brněnsku vyvrácený strom spadl na projíždějící autobus. Událost se obešla bez zranění, cestující v pořádku vystoupili a strom hasiči pořezali a odklidili z vozovky.

V Tovární ulici v Blansku hasiči pomocí automobilového žebříku a motorové pily odstraňovali vyvrácený strom, opřený o štít střechy budovy v blízkosti el. vedení.  Strom z drátů el. vedení hasiči ve spolupráci s pracovníky rozvodných závodů odstraňovali v Dolních Kounicích na Brněnsku.

K poškozeným střechám a padající střešní krytině domů hasiči vyjížděli do Moravského Krumlova na Znojemsku a do ulice Pod Květnicí v Tišnově na Brněnsku. Na Klášterním náměstí v Moravském Krumlově vítr utrhl celou střechu tělocvičny zemědělské školy a učiliště. Plechovou krytinu střechy objektu o půdorysu zhruba tisíc čtverečních metrů vítr roztrhl na dva kusy. Hromady plechu na zemi hasiči provizorně zajistili a pomocí vysokozdvižné plošiny odstranili také uvolněné části konstrukce střechy. V základní škole v Řehořově ulici v Brně-Černovicích hasiči nasazovali čerpadlo - voda tam zatekla do šaten v suterénu.    por. Mgr. Jaroslav Haid, tiskový mluvčí HZS Jihomoravského kraje

Kalendář akcí

< 2019 >

všechny akce

Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31