main-bg.jpg

Hasiče zaměstnávají sněhové převisy a stromy

Vyvrácené stromy a nebezpečné rampouchy a sněhové převisy dnes od rána odstraňují hasiči v Brně a na dalších místech kraje.

K uvolnění neprůjezdných vozovek a k odstranění nebezpečných stavů na střechách hasiči od rána zasahovali více než dvacetkrát. V Brně-Útěchově hasiči na silnici likvidovali vyvrácený strom. Nebezpečné sněhové a ledové převisy pomocí automobilového žebříku shazovali se střechy magistrátu v Husově ulici a z budovy na křižovatce Husovy a Pekařské ulice. Do Veveří ulice vyjížděli k rampouchům na budově VUT ohrožujícím chodce na tramvajové zastávce. Protože nasazení výškové techniky nebylo možné, nebezpečné místo bylo označeno a dopraváci přeložili zastávku. S automobilovým žebříkem k odstranění sněhových převisů hasiči v Brně zasahovali také v areálu Vojenské nemocnice v Zábrdovické ulici, na budově Ústavního soudu a u dalších domů u zastávek MHD v Joštově ulici, na budově služebny Policie ČR v Nopově ulici a na dalších místech krajského města.

Na Brněnsku záplavu padajícího sněhu hasiči odstraňovali se střechy zdravotního střediska v Rajhradě.

Na Břeclavsku hasiči zasahovali v okresním městě. Sněhové převisy pomocí výškové techniky likvidovali na střechách škol v Sovadinově a Kupkově ulici. Na náměstí v Mikulově hasiči na střechách dvou budov zasahovali pomocí lan a horolezecké techniky.

Na Blanensku hasiči ráno likvidovali vyvrácené stromy u obce Bukovina a na silnici z Letovic do Zábludova. V Kunštátu na náměstí strhli ledové rampouchy z výšky tří metrů pomocí háků. Vysokozdvižnou plošinu nasadili k odstranění převisů z budovy Městského úřadu v Boskovicích.

Na Vyškovsku hasiči vyjížděli k odstranění vyvrácených stromů a větví na silnice u Račic a Ruprechtova. Sněhové převisy a rampouchy strhávali se střech budov na Masarykově náměstí a ve Dvořákově a Nádražní ulici ve Vyškově, a také u přechodu pro chodce v Nádražní ulici v Ivanovicích na Hané.

Na Hodonínsku hasiči vyjížděli do Kyjova k odstranění nebezpečných sněhových převisů z budovy na třídě Komenského.     

Na Znojemsku hasiči zasahovali v Moravském Krumlově, kde s pomocí výškové techniky odstranili nebezpečné sněhové převisy na střeše polikliniky ve Znojemské ulici.por. Mgr. Jaroslav Haid, tiskový mluvčí HZS Jihomoravského kraje

Kalendář akcí

< 2019 >

všechny akce

Po Út St Čt So Ne
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30