main-bg.jpg

Hasiče zaměstnaly spadlé stromy i poškozené střechy

Silný vítr dnes zaměstnal hasiče v Jihomoravském kraji. Zasahovali zejména na Brněnsku, nejčastěji odstraňovali vyvrácené stromy a větve.

Do 17 hodin hasiči vyjížděli k 16 zásahům, z toho nejvíc - 11 výjezdů - měli v Brně a v okrese Brno-venkov.

Vyvrácené a nalomené stromy a větve, které zatarasily vozovku nebo hrozily pádem na komunikaci, hasiči na Brněnsku odstraňovali v Těšanech, v Ivančicích-Alexovicích, v obci Práce, v Babicích u Rosic, Zastávce a v Omicích. V obci Sivice na Brněnsku hasiči pomocí výškové techniky upevnili křížek uvolněný na střeše kapličky.

V krajském městě zasahovali v Troubské ulici v městské části Bosonohy, kde vítr utrhl část plechové střechy rodinného domu. Uvolněný plech z poloviny střechy hasiči odřízli a zbytek krytiny provizorně upevnili. Na parkovišti u hypermarketu ve Tkalcovské ulici pomocí automobilového žebříku zlikvidovali zbytky padající omítky a zdiva, které poškodily dvě zaparkovaná auta. K budově základní školy v Křenové ulici a k domu naproti nemocnice v Jihlavské ulici hasiči s automobilovým žebříkem vyjížděli k odstranění utržených billboardů.

V okrese Blansko hasiči třikrát zasahovali na silnici u obce Olešná, kde pomocí motorových pil likvidovali vyvrácené stromy a větve. K odstranění stromu na vozovce vyjeli také na silnici u Hodonína u Kunštátu.

Na Znojemsku hasiči zatím zasahovali jen jednou - strom vyvrácený na silnici rozřezali a odstranili z komunikace u Hrušovan nad Jevišovkou.  por. Mgr. Jaroslav Haid, tiskový mluvčí HZS Jihomoravského kraje

Kalendář akcí

< 2019 >

všechny akce

Po Út St Čt So Ne
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31