main-bg.jpg

Hasič na Brněnsku měli dnes odpoledne napilno

U tří požárů se zranili celkem čtyři lidé a škoda je předběžně vyčíslena na víc jak půl miliónu korun. Jeden z požárů vznikl od svíčky na stole.  

K prvnímu požáru vyjížděli hasiči do Říčan krátce před půl pátou odpoledne. V rodinném domě hořela výplň sádrokartonové stěny. Jednotky pomocí termokamery našly skryté ohnisko, rozebraly část stěny a uhasily požár jedním vodním proudem. Po půl hodině měli hasiči požár pod kontrolou a za další hodinu byl požár zcela zlikvidován a zásah ukončili.

Vyšetřovatel předběžně odhadl škodu na dřevostavbě ve výši 20 tisíc korun. Příčina požáru je ve špatně postaveném komínovém tělese. U požáru zasahovala jednotka profesionálů z Rosic s dobrovolnými jednotkami Rosice, Říčany a Zastávka, společně se speciální technikou ze stanic Brno-Lidická a Brno-Líšeň.

 

K dalšímu požáru, krátce po půl páté odpoledne, vyjížděli profesionální hasiči ze stanic BVV, Brno-Lidická a Brno-Líšeň. V brněnské ulici Slovákova, ve třetím nadzemním podlaží pavlačového domu, hořel byt. Hasiči pomohli opustit zakouřený dům třem obyvatelům, včetně malého dítěte. Dalšímu muži, který se zranil při snaze uhasit požár hasicím přístrojem, poskytli první pomoc. Zraněného odvezla záchranná služba do nemocnice. Dívka po ošetření záchranáři zůstala na místě bez nutnosti další péče v nemocnici. Jedním vodním proudem dostali hasiči plameny pod kontrolu za dvacet minut. Za necelou hodinu a půl požár zcela zlikvidovali. Hasiči zkontrolovali sousední byty, zda se požár nerozšířil i tam.

Příčinou vzniku požáru byla nedbalost. Dívka nechala v pokoji hořící svíčku bez dohledu. Vyšetřovatel odhadl předběžnou výši škody na půl milionu korun. 

 

Třetí požár byl ohlášen na tísňovou linku krátce po sedmnácté hodině. Na ulici Plotní v Brně hořelo uvnitř neobývaného domu. První na místě byli hasiči s žebříkem, který se tou dobou vracel od zásahu v Říčanech. Hasiči v dýchacích přístrojích nalezli a z budovy zachránili dva lidi. Záchranná služba je po ošetření odvezla do nemocnice. Po příjezdu dalších jednotek hasiči uhasili požár dvěma vodními proudy. Uvnitř objektu hledali propanbutanové láhve. Nalezenou láhev vynesli ven a ochladili ji. Požár byl zlikvidován za 45 minut od ohlášení.

Příčina vzniku požáru je v šetření. Škoda byla předběžně stanovena na deset tisíc korun. U požáru zasahovali profesionální hasiči ze stanic BVV, Brno-Lidická, Brno-Líšeň a Starý Lískovec.

Jan Dvořák, HZS Jihomoravského kraje

Kalendář akcí

< 2020 >

všechny akce

Po Út St Čt So Ne
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31