main-bg.jpg

Gentleman silnic se setkal se zraněným motorkářem

IMG_3357 Nedávno jsme vás informovali o udělení titulu Gentleman silnic nstržm. Jiřímu Oharkovi, který ve svém volnu pomohl vážně zraněnému motorkáři. Dnes se na Krajském ředitelství jihomoravské policie setkal Jiří Oharek s dalším zachráncem, který u nehody pomáhal a také se samotným zraněným mladíkem.

Organizátorům ocenění Gentleman silnic se podařilo domluvit setkání zraněného motorkáře Hynka s našim příslušníkem a také dalším zachráncem Milanem Herzogem. Paní Pavla, která u nehody rovněž pomáhala, se z dnešního setkání omluvila. Oba však obdrželi titul Gentlemana silnic.

Projekt Gentleman silnic si klade za cíl zveřejňovat a oceňovat příběhy, které budou inspirovat řidiče k tomu, aby si navzájem pomáhali v případě, že se stanou svědky dopravní nehody.

Zraněný mladík využil dnešního setkání a poděkoval nejen svým zachráncům na místě nehody, ale i dalším lidem, kteří se na jeho uzdravení podíleli: „Chtěl bych poděkovat i těm, jejichž práce není až tolik vidět. Mým odhadem se na tom, že tady dnes jsem a chodím, podílelo přibližně sedmdesát nebo osmdesát lidí a těm všem patří můj velký dík.“

Ředitel jihomoravských policistů plk. Leoš Tržil při setkání udělil zachráncům za aktivní podíl na záchraně lidského života Plaketu Krajského ředitelství policie Jihomoravského kraje: „ Chci vám poděkovat, že jste nebyli lhostejní a pomohli jste zachránit lidský život. Rozhodl jsem se proto, udělit vám ocenění krajského ředitelství.“

Předchozí článek o tomto příběhu najdete zde.

 

Jaroslav Mikoška, tiskový mluvčí HZS JmK

Kalendář akcí

< 2019 >

všechny akce

Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30