main-bg.jpg

Generální ředitel HZS ČR na společné snídani s novináři

Na MV – generálním ředitelství HZS ČR se dnes uskutečnila společná snídaně generálního ředitele HZ ČR plk. Ing. Drahoslava Ryby a prvního náměstka ministra vnitra pro vnitřní bezpečnost Mgr. Jaroslava Hrušky se zástupci médií. 

Hlavním tématem společného setkání bylo představení navrhovaných úsporných opatření v HZS ČR, které předložil plk. Ryba ministrovi vnitra v návaznosti s platnými rozpočtovými výhledy na roky 2013 a 2014.

 

Ve svém úvodním vystoupení představil generální ředitel obsah celého materiálu a zdůraznil některá opatření, která rozdělil do dvou skupin. První skupinu tvoří opatření, která by neměla přímý dopad na občany, ta vycházejí hlavně z možných navýšení příjmové části rozpočtu. A druhou skupinu tvoří opatření, která by již občan pocítil, zde by se jednalo hlavně o snížení kvality poskytovaných služeb.

 

Jako nejvhodnější variantu navýšení příjmové části rozpočtu vidí generální ředitel HZS ČR zapojení pojišťoven do financování požární ochrany. Tuto variantu podpořil i náměstek ministra vnitra s tím, že pan ministr jí bude dále podporovat.

 

Plukovník Ryba ve svém vystoupení dále představil možnost zpoplatnit některé další služby a úkony u HZS ČR, zdůraznil ale, že se to samozřejmě netýká činností, které jsou HZS ČR dány zákonem, tedy ochrany života, zdraví a majetku osob.

 

Diskutována byla i možnost společných jednotek HZS ČR a SDH obcí nebo sloučení s drážními hasiči (SŽDC - Správa železniční dopravní cesty).

 

Náměstek Hruška poděkoval generálnímu řediteli za předložení vysoce kvalitního a konkrétního materiálu, který předkládá jasné a srozumitelné varianty, jak složitou situaci řešit.

 

 

kpt. Mgr. Nicole Zaoralová, tisková mluvčí  MV-generální ředitelství HZS ČRKalendář akcí

< 2019 >

všechny akce

Po Út St Čt So Ne
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31