main-bg.jpg

Dvě vážné dopravní nehody kamionů zkomplikovaly provoz v okolí Břeclavi

7 Během dnešního dne se v rozmezí šesti hodin a ve vzdálenosti necelých dvou kilometrů od sebe odehrály dvě vážné dopravní nehody tří kamionů. Bilance těchto nehod je jeden mrtvý a jeden zraněný.

První nehoda se stala přibližně v 7.20 hod. na sjezdu z dálnice D2 u Břeclavi. Kamion převážející kapalný dusík se převrátil na bok a jeho řidič zůstal zaklíněný v kabině. Na místo proto byly vyslány jednotky ze stanice Břeclav a Hodonín, které po příjezdu začaly okamžitě s vyprošťováním zraněného řidiče. Poté co se řidiče po několika málo minutách podařilo vyprostit a předat do péče zdravotnické záchranné služby, byl transportován vrtulníkem k dalšímu ošetření do nemocnice.

Neboť manometr ukazoval nadlimitní hodnoty tlaku v cisterně a plyn nebylo z počátku možné ani ručně z cisterny upustit, bylo z bezpečnostních důvodů nutné uzavřít blízké okolí. A proto byla silnice I/55 z Břeclavi na Hodonín několik hodin neprůjezdná.  V důsledku toho vznikaly v okolí Břeclavi dopravní komplikace. Snížit tlak na přijatelnou mez se podařilo hasičům a přivolaným odborníkům až po několika hodinách a po příjezdu náhradní cisterny (přibližně v 11.30 hod.) se mohlo začít i s bezmála pětihodinovým přečerpáváním dusíku.

Během prací u této nehody (přibližně v 13.40 hod.) se stala další vážná dopravní nehoda dvou kamionů na 47. km dálnice D2 ve směru na Břeclav. Kamion převážející laminátové podlahy narazil zezadu do před ním pojíždějícího kamionu s pivem. Operační středisko okamžitě k této nehodě převelelo opodál zasahující jednotku z Břeclavi a vyslalo další jednotku ze stanice Hustopeče a speciální techniku z brněnské stanice Lidická.

V kabině druhého z kamionů zůstal zaklíněný řidič, který však na místě svým zraněním podlehl. Vyprostit se jej ze zdemolovaného vozu podařilo po více než hodině vyčerpávajících prací. V důsledku této nehody byla dálnice na Břeclav několik hodin uzavřená.

Po 16.00 hod. hasiči postupně předali obě nehody Policii ČR a odtahové službě, která následně zajistila odtah havarovaných vozidel a úklid komunikací.

Kalendář akcí

< 2019 >

všechny akce

Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31