main-bg.jpg

Duchapřítomný motorista – pilot zabránil srážce s letadlem

K letecké dopravní nehodě dnes v podvečer brněnští hasiči vyjížděli na Hradeckou ulici v Brně-Řečkovicích.

Protože podle první zpráv se jednalo o nouzové přistání malého letadla, na místo v 18.12 hodin vyjela jednotka ze stanice v Lidické ulici se čtyřmi zásahovými vozidly, na Hradeckou ulici vyjeli také zdravotníci. Místo nehody hasiči našli v Hradecké ulici ve směru z Brna na Svitavy. Malé letadlo nouzově přistálo na čtyřproudové komunikaci nedaleko sjezdu do brněnské městské části Řečkovice. Při příjezdu hasičů byl pilot i další pasažér mimo letoun, který stál v pravém jízdním pruhu. Oba muži byli bez zranění.

Průzkum ukázal, že malé letadlo s imatrikulačními znaky Německa při nouzovém přistání ulomilo část křídla o sloup veřejného osvětlení. Z letadla neunikaly žádné provozní kapaliny. Francouzský pilot a Dán, který byl v kabině stroje, nejevili žádné známky zranění. Hasiči zajistili místo nehody a dále nemuseli zasahovat. Na místo ale vyjížděli krátce po 20. hodině znovu. Policisté je požádali o odčerpání zhruba 100 litrů paliva z nádrže v křídle letadla.

Přestože Hradecká ulice je součástí komunikace I/43 z Brna do Svitav, která ve městě patří mezi nejfrekventovanější silnice, nouzové přistání letadla hromadnou nehodu s projíždějícími vozidly nezpůsobilo. Řetězové srážce podle informací HZS JmK zabránil duchapřítomný motorista, který přijížděl k místu nehody. Řidič auta, který je sám pilotem, za volantem zpozoroval, že nad komunikaci je letoun, který má zřejmě technické problémy a chystá se nouzově přistát. Duchapřítomný motorista okamžitě zastavil, zastavil provoz na komunikaci a zabránil tak hromadnému střetu projíždějících aut s letadlem. Fakt, že nehoda se obešla bez zranění, zasahující záchranáři označili jako malý zázrak.

 

Image

 

por. Mgr. Jaroslav Haid, tiskový mluvčí HZS Jihomoravského kraje

Kalendář akcí

< 2019 >

všechny akce

Po Út St Čt So Ne
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31