main-bg.jpg

Dobrovolní hasiči získali od HZS další techniku

DSC_1921 V Zařízení Tišnov HZS JMK se dnes uskutečnilo slavnostní předání techniky jednotkám SDH obcí Jihomoravského kraje. 55 jednotek obdrželo vyřazenou mobilní požární techniku, radiostanice a dýchací přístroje z majetku HZS Jihomoravského kraje.

Slavnostního předání těchto prostředků se účastnil také hejtman Jihomoravského kraje Michal Hašek, který vyslovil dobrovolným a profesionálním hasičům podporu i do dalšího roku.

Pět jednotek si dnes převzalo klíčky od hasičských vozů. Jednotka z Brumovic na Břeclavsku získala cisternovou automobilovou stříkačku na podvozku Liaz. Hasiči z Černé Hory si převzali stejný vůz. Jednotka z Litobratřic na Znojemsku získala nákladní automobil Praga V3S. Jejich kolegové z jednotky Moravský Krumlov-Rakšice si odvezli cisternovou automobilovou stříkačku MAN a rychlý zásahový automobil Chevrolet dostala jednotka z Žarošic, která je předurčená k zásahům u dopravních nehod.

35 jednotek si odvezlo dýchací techniku, která takto putovala na Břeclavsko, Vyškovsko, Znojemsko, Brněnsko a 17 jednotek z Blanenska získalo digitální radiostanice.

Tato technika najde dobré uplatnění u všech dobrovolných jednotek a pomůže zvýšit jejich akceschopnost a tím i bezpečí občanů Jihomoravského kraje.

Hejtman při této příležitosti předal řediteli HZS JMK Jiřímu Pelikánovi dar v podobě tří sad bouracích a vrtacích kladiv, které se využijí při záchraně osob po destrukci objektů nebo např. při vytváření kotevních bodů. Ředitel jihomoravských profesionálních hasičů obdaroval hejtmana tabletem s aplikací GINA umožňující monitorování aktuálního nasazení jednotek.

Jaroslav Mikoška, tiskový mluvčí HZS JMK

technika.xls technika.xls (44,50 KB)

Kalendář akcí

< 2019 >

všechny akce

Po Út St Čt So Ne
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31