main-bg.jpg

Dobrovolní hasiči již bojují o hlasy

dobrovolni_hasici.jpg Požár truhlárny, havárie cvičného proudového letadla, netradiční soutěž pro děti i těžké dopravní nehody. Nejlepších 50 zásahů a akcí soutěžících jednotek a sborů dobrovolných hasičů vybrala odborná porota. Kdo získá titul Dobrovolných hasičů roku 2012 a finanční odměnu, rozhodnou hlasující prostřednictvím internetu a SMS.

Peníze na činnost i vybavení chybí dobrovolným hasičů neustále. Soutěž RWE Dobrovolní hasiči roku jim dává šanci finanční odměnu vázanou na účelové použití vyhrát. Druhý ročník soutěže se po loňském úspěchu rozšířil na celou Českou republiky a ve hře je celý jeden milion korun. „Soutěž nám umožňuje ocenit ty, kteří si to opravdu zaslouží. Věříme, že každá koruna investovaná do dobrovolných hasičů má svůj smysl. Modernizace hasičské techniky je stejně důležitá jako investice do preventivních a osvětových akcí,“ řekl regionální mluvčí RWE Jiří Bezděk. 

 

Soutěž je rozdělena do dvou kategorií – pro jednotky a sbory. Hasičské sbory přihlašují své akce, jednotky pak zásahy, které spadají do soutěžního období od 1. července 2011 do 30. června 2012. Odborná porota vybírala z celkem 176 projektů, které dobrovolní hasiči do soutěže přihlásili. Úkol vybrat pět finalistů v každé kategorii a oblasti byl opravdu obtížný. „Nejvíce mě překvapila vysoká úroveň zpracování podkladů. Přestože jsme na výběru spolupracovali s kolegy z jednotlivých krajů, zvolit ty nejlepší bylo velmi složité. Samozřejmě jsem sledoval, kdo se věnoval prevenci. V tomto oboru mají sbory velký potenciál a ne vždy ho využijí,“ uvedl náměstek pro prevenci a CNP Hasičského záchranného sboru Jihomoravského kraje Václav Špéra.

 

O významu dobrovolných hasičů v běžném životě se zmínil další z členů odborné poroty prezident Moravské hasičské jednoty Zdeněk Milan: „V druhém ročníku soutěže se prokázalo, že dobrovolní hasiči jsou komunitou, která intenzivně zasahuje do života svého okolí, obce či města. Nemyslím tím jen zásahovou činnost při likvidacích požárů a jiných mimořádných událostí, ale také velký podíl na preventivně výchovné činnosti, kulturním životě, výchově dětí a mládeže.“

 

Právě dnes byli zveřejněni finalisté soutěže a bude spuštěno hlasování na internetových stránkách www.dobrovolnihasiciroku.cz. Hlasovat je možné rovněž prostřednictvím SMS.

O vítězích tak svým hlasováním rozhodne veřejnost.

 

 

FINALISTÉ SOUTĚŽE DOBROVOLNÍ HASIČI ROKU 2012:

 

Jednotky sborů dobrovolných hasičů

JIH MORAVY: Jaroměřice nad Rokytnou Letovice Střelice Žďár nad Sázavou Žeravice

SEVER MORAVY: Fulnek Kopřivnice Koryčany Mohelnice Troubelice

VÝCHOD ČECH: Jevíčko Kostelec nad Orlicí Náchod Nové Město nad Metují Rokytnice nad Jizerou

STŘED-SEVER ČECH: Mokropsy Třebenice Turkovice Votice Žatec

JIH-ZÁPAD ČECH: Dobřany Chodov Kralovice Teplá Žabovřesky

 

Sbory dobrovolných hasičů obce

JIH MORAVY: Kamenná Kobylí Olešná Pohled Šlapanice

SEVER MORAVY: Lešná Michálkovice Pustkovec Radslavice Valašská Polanka

VÝCHOD ČECH: Bystré v Orlických horách Český Dub Hlinsko Slatiny Staré Jesenčany

STŘED-SEVER ČECH: Březové Hory Cítoliby Divišov Dolní Poustevna  Hrachov

JIH-ZÁPAD ČECH: Bechyně Bělá nad Radbuzou Kralovice Pikov Pila

 

Do soutěže o jeden milion korun od partnera soutěže společnosti RWE se zapojilo 62 jednotek a 114 sborů dobrovolných hasičů. Hlasování veřejnosti probíhá od dneška do 5. října 2012 na stránkách www.dobrovolnihasiciroku.cz a prostřednictvím SMS. Vítězové budou vyhlášení na slavnostním galavečeru 8. listopadu 2012 v hotelu Voroněž v Brně.

 

Generálním partnerem je společnost RWE. Soutěž se koná ve spolupráci s generálním ředitelstvím Hasičského záchranného sboru ČR i jednotlivých krajských Hasičských záchranných sborů, Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska, Moravské hasičské jednoty a České hasičské jednoty. Mediálním partnerem soutěže je měsíčník Moravské hospodářství, hasičská televize Hasiči150.tv a portál Požáry.cz.

 

 

Třicítka finálových fotografií soutěže „Já, hasič“

 

Doprovodná fotografická soutěž „Já hasič“ zná rovněž své finalisty. Porota složená z profesionálních fotografů vybrala ze 123 snímků nejlepších třicet. Kdo získá voucher v hodnotě 10 000,- Kč na odběr zboží značky Nikon rozhodnou lidé svým hlasováním na adrese www.dobrovolnihasiciroku.cz

 

 

 

Kontakt pro média:

RWE | Jiří Bezděk | 606 644 732 | jiri.bezdek@rwe_cz

Magnus Regio, s.r.o. | Marta Fialová | 774 112 139 | m.fialova@magnusregio_cz 

Více informací na: www.dobrovolnihasiciroku.cz

Facebook a Youtube: RWE Dobrovolní hasiči 

Kalendář akcí

< 2019 >

všechny akce

Po Út St Čt So Ne
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31