main-bg.jpg

Do havarovaného auta málem narazil vlak

Projíždějící vlak dnes ráno u Dubňan na Hodonínsku těsně minul havarované auto, které uvízlo v kolejišti železniční tratě.

Jednalo se o kolizi dvou vozidel, při které byli zraněni tři účastníci nehody. Nehoda byla hasičům ohlášena v 5.49 hodin, na místě zasahovala jednotka ze stanice v Hodoníně. Při jejím příjezdu byli všichni zraněni mimo vozidla v péči zdravotníků. Hasiči auta zabezpečili proti případnému požáru. Protože jedno z aut bylo v kolejišti, hasiči požádali železničáře o přerušení vlakové dopravy. Jeden z vlaků se už ale železničářům nepodařilo zastavit a souprava na kolejích havarované auto minula o zhruba 10 centimetrů. Vozidlo se hasičům pak z kolejí podařilo vyprostit pomocí lana a navijáku. K ošetření vozovky byli přivoláni silničáři 
U další nehody hasiči zasahovali na Vyškovsku, kde na silnici I/50 u Křižanovic havarovalo vozidlo Škoda Superb. Nehoda byla ohlášena v 8.28 hodin, na místo vyjela jednotka ze stanice v Bučovicích. Při nehodě byl zraněn spolujezdec, kterého zdravotníci k dalšímu vyšetření převezli do nemocnice.
Auto v levotočivé zatáčce vyjelo z jízdní dráhy, narazilo do dopravní značky a do svahu u silnice. Hasiči zajistili místo nehody a auto proti případnému požáru. Protože nehoda se stala na frekventované silnici v zatáčce, hasiči řídili dopravu. Drobný únik oleje zlikvidovali sorbentem. Po vyšetření nehody auto pomohli naložit k odtahu a z vozovky uklidili rozsypanou hlínu.


por. Mgr. Jaroslav Haid, tiskový mluvčí HZS Jihomoravského kraje


Kalendář akcí

< 2019 >

všechny akce

Po Út St Čt So Ne
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31