main-bg.jpg

Dny otevřených dveří u hasičů přilákaly tisíce lidí

Tradičně velký zájem o víkendu vzbudily Dny otevřených dveří v největší brněnské požární stanici v Lidické ulici.

Stanice je od pátku do neděle veřejnosti otevřena vždy od 9 do 16 hodin. I přes počáteční nepřízeň počasí si jen za první dva dny návštěvu stanice nenechalo ujít na 1600 lidí. Další zhruba tisícovku návštěvníků pořadatelé očekávají v neděli.

Tradiční Dny otevřených dveří jsou součástí programu festivalu Brno - město uprostřed Evropy, a navazují na květnový svátek patrona hasičů sv. Floriána. Návštěvníci si mohli s odborným výkladem prohlédnout nejmodernější zásahová vozidla i výškovou techniku. V pestré nabídce možností při prohlídce stanice nechyběly ukázky zásahové výstroje a výzbroje hasičů, ukázky moderní techniky, nářadí k vyprošťování zraněných osob z havarovaných vozidel a čerpací techniky při povodních. Hasiči - lezci se specializací k záchraně osob z výšek a hloubek a z obtížně přístupných prostor návštěvníkům předvedli svou horolezeckou výbavu a výstroj a také pro záchranu osob z výšek a hloubek.

Ukázky doplnilo také promítání záznamů ze zásahů u požárů, dopravních nehod a dalších událostí. Nejmenší návštěvníci si na dvoře stanice mohou vyzkoušet svou šikovnost při hašení symbolického požáru dřevěného domečku a při plnění dalších úkolů.

V doprovodném programu festivalu Brno - město uprostřed Evropy se hasiči také v neděli 7. června veřejnosti představí na náměstí Svobody. Na prostranství nedaleko programového pódia od 12 hodin připravili ukázku zásahu družstva hasičů - lezců. Ke slaňování a k dalším záchranářským činnostem za pomoci lan a horolezecké techniky hasiči na náměstí využijí třicetimetrový automobilový žebřík Magirus na podvozku Iveco.

Image


por. Mgr. Jaroslav Haid, tiskový mluvčí HZS Jihomoravského kraje

Kalendář akcí

< 2020 >

všechny akce

Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30