main-bg.jpg

Disponujeme novým hasebním prostředkem

IMG_3131 Speciální hasicí hřeby v hodnotě 70.318 korun budou využity pro územní odbory Brno-venkov a Brno-město. Zakoupila je pro nás společnost  JULI Motorenwerk, s.r.o.

Jednatel společnosti Ing. Pavel Rieder vzpomíná na nedávný požár v areálu firmy: „Na mě udělalo obrovský dojem, když jsem viděl, jak se dá provést zásah bez toho, že by došlo ke zničení technologie v okolí. Skutečnost, že tam může naběhnout parta lidí, kteří ovládají svoje vybavení, udělají do technologie pár menších děr a v podstatě to celé vyřeší za polovinu času a takřka za nulových nákladů, to je úplně fenomenální. “ Poukazuje tak na využití testovací sady hasicích hřebů při požáru v areálu společnosti. Jejich nasazení, oproti „klasickému“ rozřezání konstrukcí technologie, dokáže uchránit vysoké hodnoty na majetku.

Na základě těchto zkušenosti se firma JULI Motorenwerk, s.r.o. rozhodla zakoupit jihomoravským hasičům dvě sady tohoto speciálního hasicího prostředku.

Získání nových technických prostředků od soukromých společností není příliš časté. Jednání společnosti proto také na místě ocenil náměstek ředitele HZS Jihomoravského kraje plk. Mojmír Richtr, ředitel územního odboru Brno-venkov plk. Petr Svoboda a velitel stanice Židlochovice mjr. Antonín Bastl.

Hasící hřeby pracují na principu atomizované vodní mlhy, která se díky svým miniaturním kapkám téměř celá odpaří, dostane se i k nejskrytějším místům požáru. Tato metoda má velmi vysoký hasící účinek při minimální spotřebě vody, čímž se snižují sekundární škody na majetku.

Hasící hřeby lže využít při hašení požárů v uzavřených prostorech (unimobuňky, mezistropní prostory, sendvičové konstrukce, vzduchotechnika,…) a při hašení lesních požárů a skládek, kde mohou zápichem do země fungovat jako injektážní proudnice.

Do budoucna plánujeme obsadit tímto technickým prostředkem prvovýjezdové vozy v celém kraji za současného řešení koncepce nasazení hasícího zařízení Cobra.  

Jaroslav Mikoška, tiskový mluvčí HZS JmK

Kalendář akcí

< 2020 >

všechny akce

Po Út St Čt So Ne
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31