main-bg.jpg

Devatenáct zraněných po nehodě autobusů

Krátce po jedné hodině odpoledne havarovaly v Brně dva autobusy. Hasiči museli jednoho řidiče vyprostit.

K dopravní nehodě na ulici Hviezdoslavova vyjely ve 13.11 hodin jednotky HZS JMK ze tří brněnských stanic. Na místě se sjeli hasiči ze stanice Lidická, Líšeň a Starý Lískovec.

První jednotka dorazila k nehodě pět minut od výjezdu. Na místě zjistila, že meziměstský autobus čelně havaroval do zadní části autobusu MHD. Po něhodě zůstaly autobusy asi patnáct metrů od sebe. V meziměstském autobuse byl zaklíněný osmapadesátiletý řidič.

Hasiči nasadili k vyprošťování dvě hydraulické vyprošťovací sady a pomocí páteřní desky ve spolupráci se ZZS řidiče vyprostili. Na místo nehody průběžně přijížděla vozidla ZZS a jejich posádky přebíraly do péče zraněné cestující. 

Hasiči současně vyprošťovali, poskytovali předlékařskou první pomoc a zajišťovali únik provozních kapalin. Zabezpečili také místo proti vzniku požáru.

Policie ČR uzavřela celou komunikaci a odkláněla provoz.

Po ukončení záchranných prací hasiči zredukovali počet zasahujících vozidel a věnovali se odstranění následků nehody. Na místo si velitel zásahu nechal povolat správce pouličního osvětlení protože jeden z autobusů poškodil sloup veřejného osvětlení.

Po zadokumentování nehody policií ČR odtáhli hasiči autobus MHD do autobusového depa, které bylo vzdálené asi sto metrů od místa nehody. Specializovaná firma následně odtáhla i druhý havarovaný autobus.

Jednotky HZS se vrátily po čtvrté hodině odpoledne zpět na své základny.

Na místě zásahu se ukázala kvalitní spolupráce základních složek IZS v praxi. 

por. Mgr. Jaroslav Mikoška, tiskový mluvčí HZS JMK

FOTOALBUM

 

Nainstalujte si aktuální verzi přehrávače Flash prosím.
Get Adobe Flash player

Kalendář akcí

< 2019 >

všechny akce

Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30