main-bg.jpg

Desítky lidí zranily exploze a plameny

DSC_6483 Taktické cvičení s názvem Nemocnice Vyškov prověřilo spolupráci složek integrovaného záchranného systému okresu Vyškov a traumatologický plán nemocnice při mimořádné události s velkým počtem zraněných. Hasiči se záchrannou službou se postarali o 22 zraněných. Tři lidé nepřežili následky zranění.

Na tísňové linky oznámili účastníci maturitního večírku, že došlo k explozi pyrotechniky v ohni. Akce se účastnili studenti, učitelé a několik rodičů. Exploze zranila víc jak dvě desítky osob. Krátce po jedenácté hodině tak začalo taktické cvičení ve Vyškově.

Cílem bylo prověřit spolupráci hasičů, záchranářů, policistů, strážníků městské policie a následně i připravenost personálu Nemocnice Vyškov při příjmu velkého počtu zraněných.  V místě zásahu cvičily složky IZS postupy společné typové činnost (STČ 09/IZS viz odkaz dole) a v nemocnici Traumatologický plán.

Při zásahu ověřili hasiči se záchranáři využití prostředků, které má záchranná služba uložené na vybraných požárních stanicích. Jedná se o nafukovací stany, které mohou sloužit pro zasahující jako například obvaziště nebo zázemí pro zasahující složky. Hasiči dovezli a postavili stan z Blanska. Operační střediska hasičů a záchranné služby si vyzkoušely spolupráci jejich mobilních pracovišť v terénu. V případě závažné mimořádné události by štáb velitele zásahu zřídil navíc informační centrum, kde by byly poskytovány informace pro veřejnost.

Cvičení se účastnily profesionální jednotky z Vyškova a Blanska společně s dobrovolnými hasiči z Drnovic, Ivanovic na Hané, Lulče a Švábenic. Zapojili se i příslušníci krajského ředitelství (operační středisko, ochrana obyvatelstva a krizové řízení a psycholog).

Celkem na místě zasahovalo téměř 100 členů složek IZS. Hasičů se účastnilo na pět desítek a pro případ jiného skutečného zásahu byly připraveny další dvě desítky hasičů.

Jan Dvořák, HZS Jihomoravského kraje

Kalendář akcí

< 2019 >

všechny akce

Po Út St Čt So Ne
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31