main-bg.jpg

Den požární bezpečnosti

PA130478 Děti z mateřských školek měly unikátní možnost vyslechnout si přímo z úst profesionálních hasičů hasičské pohádky.

Nejdůležitějšími návštěvníky na požárních stanicích dnes byly děti. HZS Jihomoravského kraje se preventivně výchovné činnosti v oblasti požární ochrany a ochrany obyvatel věnuje celoročně. Preventivní stánky s životně důležitými informacemi z této oblasti ročně v kraji navštíví více než 70 tisíc zájemců všech věkových skupin. Ve školním roce absolvuje interaktivní preventivní program HASÍK CZ přes 8 tisích žáků základních škol. Program HASÍK - Vaše cesty k bezpečí, který je určen pro žáky všech typů středních škol, absolvuje téměř 2 tisíce jihomoravských středoškoláků ročně. 

Na vybrané požární stanice HZS JmK byla dnes pozvána nejmladší generace. Děti z mateřských školek měly unikátní možnost vyslechnout si přímo z úst profesionálních hasičů hasičské pohádky. Soubor pohádek, které napsali příslušníci Hasičského záchranného sboru, byl veřejnosti představen v roce 2016. Četba originálních příběhů však byla pouze jedním ze zajímavých zážitků, které děti u hasičů zažily. Rozzářené dětské oči a neochota rozloučit se, provázela jejich návrat do mateřských školek.

Děti z brněnské mateřské školky na ulici bratří Pelíšků navštívili líšeňskou stanici. „Děti si vyslechly pár klasických pohádek, kde jsme se u každé pozastavili a lehce si vysvětlili, co bylo a nebylo správné z chování pohádkových postav. I pohádkou se dá krásně dětem vysvětlit, jak by se měly chovat ve svém osobním životě nebo ke svým vlastním rodičům a známým,“ řekl po čtení pohádek hasič Štěpán Komosný.

Den otevřených dveří na všech požárních stanicích HZS Jihomoravského kraje bude pro všechny zájemce připraven při příležitosti svátku svatého Floriána, patrona hasičů v květnových dnech roku 2018.


 
kpt. Mgr. Pavla Pražáková
koordinátor preventivně výchovné činnosti

Dráček Hasík

Kalendář akcí

< 2020 >

všechny akce

Po Út St Čt So Ne
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31