main-bg.jpg

Dálnici u Brna zablokovaly nehody s požárem auta

Uzavření dálnice D2 si dnes dopoledne vyžádala nehoda tří kamionů na 2. kilometru ve směru z Břeclavi do Brna. 

Jednalo se o srážku kamionu Mercedes, který narazil do kamionu Volvo. Při střetu byl poškozen i další kamion Iveco. Tahač Volvo po nárazu skončil ve svodidlech v odstavném pruhu. Poškozené kamiony zatarasily celou šířku komunikace a dálnice ve směru do Brna zůstala neprůjezdná. Ve vozidle Mercedes byl zraněný řidič. 

Nehoda byla hasičům ohlášena v 10.27 hodin, na místě zasahovaly jednotky ze stanic v Lidické a Bauerově ulici. Při jejich příjezdu byl zraněný řidič Mercedesu v péči zdravotníků. Hasiči zajistili místo nehody, vozidla zabezpečili proti případnému požáru a odpojili baterie. Z jednoho kamionu vytáhli poškozenou tlakovou propanbutanovou láhev, ze které unikal plyn. Sorbentem také na vozovce zlikvidovali drobný únik provozních kapalin. Po vyšetření a zadokumentování nehody pomohli pracovníkům asistenční firmy při vyprošťování jednoho z kamionů. Po úklidu vozovky se ve 12.30 hodin podařilo zprovoznit jeden jízdní pruh.

 

Vzápětí hasiči zasahovali u další nehody na 6. kilometru dálnice D2. V koloně vozidel za srážkou tří kamionů narazilo vozidlo Škoda Fabia do dodávky Ford Tranzit. Fabia po nárazu v pravém jízdním pruhu dálnice začala hořet. Při srážce se zranili oba řidiči.

Hasiči hlášení o nehodě na tísňové lince přijali ve 12.32 hodin, na místo vyjely jednotky ze stanic v Židlochovicích, Hustopečích a v Lidické ulici v Brně. Při jejich příjezdu byla škodovka v plamenech ve třetí ze čtyř fází hoření. Zraněným řidičům, kteří byli mimo vozidla, hasiči poskytli předlékařskou pomoc a předali je do péče zdravotníků. Ti motoristy převezli do nemocnice.

Hasiči také zajistili místo nehody a do příjezdu policistů usměrňovali dopravu v levém jízdním pruhu. U požáru hořící škodovky zasahovali v dýchacích přístrojích. Plameny pomocí vysokotlakého proudu s pěnou dostali ve 12.48 hodin pod kontrolu a požár po ochlazení žhnoucího motorového prostoru vozidla za dalších 10 minut zlikvidovali. Škodu způsobenou požárem vyšetřovatel HZS JmK podle předběžného odhadu vyčíslil na 70 tisíc korun.

Po vyšetření nehody hasiči obě vozidla odtáhli do odstavného pruhu a povrch dálnice uklidili od střepů a úlomků z aut a zbytků hasící pěny. Ve 13.50 hodin ukončili zásah.  

 

por. Mgr. Jaroslav Haid, tiskový mluvčí HZS Jihomoravského kraje 

Nainstalujte si aktuální verzi přehrávače Flash prosím.
Get Adobe Flash player

Kalendář akcí

< 2019 >

všechny akce

Po Út St Čt So Ne
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31