main-bg.jpg

Dálnici D1 zastavily dvě odpolední nehody

Výstřižek Dvě dopravní nehody kamionů poblíž sebe dnes odpoledne zcela ochromily dálnici D1 za Brnem ve směru na Prahu. Jeden člověk při nehodě zemřel, tři lidé se zranili.

K první nehodě vyjížděly jednotky po dvanácté hodině. Stala se na 172. km. Cestu k zásahu opět komplikovali neukáznění řidiči, kteří nerespektují vytvoření tzv. záchranné uličky ještě před příjezdem záchranných složek a výrazně tím zpomalují dojezd našich vozidel. Navíc se po průjezdu hasičských vozů opět vracejí do jízdních pruhů a tím zpomalují další přijíždějící techniku.

Hasiči na místě zjistili, že se jedná o nehodu tří kamionů. Kabina jednoho z nich při tom byla zcela zapasovaná do zadní části dalšího kamionu. Přibližně po 20 minutách se podařilo hasičům dostat ke zdevastované kabině. Řidič však střet nepřežil. Řidič z dalšího kamionu se zranil.

Následovalo asi dvouhodinové vyprošťování těla zemřelého řidiče, přičemž bylo nutné nadzvednout pobořenou střechu kabiny a kompletně ji odstranit.

Vzhledem k tomu, že byl provoz na dálnici ve směru na Prahu zastaven, vytvořila se před nehodou několikakilometrová kolona. Naše operační středisko obdrželo informaci, že někteří z cestujících v koloně potřebují v souvislosti s třicetistupňovým horkem naléhavě tekutiny. Hasiči proto v koloně poskytovali lahve s vodou.

Dálnice byla kompletně průjezdná až v 18 hodin. Nicméně kolony přetrvávaly a to zejména u druhé nehody na 181.kilometru. Hasiči k místu vyjížděli krátce po 13. hodině a pracovali u nehody až do zajištění průjezdnosti obou jízdních pruhů po 19. hodině. Při nehodě čtyř kamionů se dva lidé zranili. Nikoho nebylo nutné vyprošťovat.

5

Jaroslav Mikoška, tiskový mluvčí HZS JmK

Kalendář akcí

< 2019 >

všechny akce

Po Út St Čt So Ne
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31