main-bg.jpg

Cvičení prověřilo postupy složek IZS

P1030117 Při rockovém koncertu v areálu brněnského výstaviště hořel stánek s občerstvením. Při evakuaci návštěvníků z pavilonu se zranilo více jak 30 osob. Takový byl scénář krajského taktického cvičení složek IZS Rockový koncert 2019.

Koncert rockové kapely Brünnfield navštívilo v úterý večer v pavilonu A-1 na brněnském výstavišti téměř 800 vyznavačů tohoto hudebního žánru. Přibližně o půl deváté večer vznikl ve stánku s občerstvením požár, který ihned hasila přítomná požární hlídka. Návštěvníci akce byli pořadatelem vyzváni k opuštění požárem zasažených prostor. U jednoho únikového východu ovšem došlo k tlačenici, při které se zranilo 35 osob.

Pro navození atmosféry jako u skutečné mimořádné události, zamořili pracovníci společnosti GridServices prostor merkaptany, které se užívají při odorizaci zemního plynu.

Operační důstojník vyslal k místu události čtyři profesionální a tři dobrovolné jednotky hasičů. Zasahující na místě provedli průzkum objektu, při kterém vyhledávali zraněné osoby. Dále ve spolupráci se záchrannou službou třídili raněné a pomáhali s jejich transportem do sanitních vozů. K místu nehody jsme také dopravili speciální přívěs záchranné služby, který je využíván u hromadných neštěstí.

Do cvičení se zapojilo bezmála 50 hasičů. Od samého začátku se akce účastnil také hejtman Jihomoravského kraje Bohumil Šimek, který při této příležitosti na tiskové konferenci poděkoval všem složkám IZS za pondělní zásah na Křenové ulici. Včerejší perfektní zásah všech složek integrovaného záchranného systému při srážce tramvaje a trolejbusu na Křenové ulici v Brně ukázal, jak je důležité prověřovat připravenost na obdobné situace,“ zdůraznil hejtman.

Toto cvičení mělo kromě jiného ověřit souhru složek IZS Jihomoravského kraje, procvičit činnosti související s hromadným postižením osob a ověřit dojezdové časy zasahujících složek. Zásadní pochybení nebylo během cvičení shledáno. V dalších týdnech bude následovat podrobné vyhodnocení celé akce.

Kalendář akcí

< 2019 >

všechny akce

Po Út St Čt So Ne
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30