main-bg.jpg

Cvičení hasičů v Čepru Střelice

Hasiči dnes prověřovali havarijní plán společnosti Čepro Střelice, kde podle námětu cvičení začala hořet velkokapacitní nádrž s hořlavou kapalinou.

Cvičení se účastnilo 9 jednotek Hasičského záchranného sboru Jihomoravského kraje, 4 jednotky dobrovolných hasičů, 2 jednotky Hasičského záchranného sboru podniku, Policie ČR a také krizový štáb obce Střelice a podniku Čepro Střelice. Do akce se tak zapojilo více jak 70 hasičů.

Hasiči vyhlásili třetí stupeň požárního poplachu. Vzhledem k situaci na požářišti rozdělil velitel zásahu místo na pět bojových úseků.

Kromě samotného zásahu v areálu firmy Čepro cvičili hasiči také ochranu obyvatelstva. Vzhledem  k tomu, že při požáru vzniklo velké množství kouře, který začal ohrožovat sousední obec Střelice, aktivovali hasiči jednotný systém varování a vyrozumění obyvatelstva a signálem všeobecné výstrahy informovali obyvatele o možném nebezpečí. Mobilní chemická laboratoř z Tišnova monitorovala v okolí stav ovzduší.

Krizový štáb obce Střelice připravil evakuační středisko pro obyvatele z ulic, které byly ohroženy hustým kouřem. Rozhodčí Hasičského záchranného sboru při tom kontrolovali činnost krizového štábu při řešení mimořádné události.

Cvičení bylo zahájeno ve 13,00 hodin a ukončeno v 15,30 hodin. V dalších dnech budou hasiči probírat poznatky, které získali jak na samotném požářišti, ale také na krizovém štábu obce Střelice.

 por. Mgr. Jaroslav Mikoška, tiskový mluvčí HZS JMK

FOTOGALERIE

 

 

Nainstalujte si aktuální verzi přehrávače Flash prosím.
Get Adobe Flash player

Kalendář akcí

< 2019 >

všechny akce

Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30