main-bg.jpg

Chytré blondýnky radí i v cizích jazycích

povodne_perex.jpg Hasičský záchranný sbor Jihomoravského kraje vytvořil na svých webových stránkách dvě nové sekce, věnované informacím z oblasti ochrany obyvatelstva a požární prevence pro cizince, pobývající na území našeho regionu. V rámci Dne požární bezpečnosti (pátek 13.8.) představujeme tuto novou sekci široké veřejnosti.

V anglické (www.firebrno.cz/en) a německé (www.firebrno.cz/de)  sekci cizinci naleznou především základní informace o možných ohroženích na území Jihomoravského kraje, dále pak informace o systému tísňového volání s návodem, jak správně přivolat pomoc a také základní popis jednotného systému varování v ČR.

Součástí těchto cizojazyčných stránek jsou také rady chytrých blondýnek, které v rámci úspěšného projektu „Vaše cesty k bezpečí" radí veřejnosti jak se zachovat v případě ohrožení. Pro anglicky a německy mluvící občany byla přeložena vybraná témata zejména z oblasti ochrany obyvatelstva, kromě již uvedeného nahlášení mimořádné události např. z oblasti improvizované ochrany a improvizovaného ukrytí, evakuace, připravenosti na povodně, extrémní klimatické jevy a úniky nebezpečných látek apod. Jednotlivá témata jsou na webu HZS JMK ke stažení i ve formátu PDF i s ilustračními fotografiemi k danému tématu.

Tyto materiály lze se souhlasem HZS JMK využít i na webech obecních, městských a jiných úřadů, kde často informace z oblasti ochrany obyvatelstva (nejen) pro zahraniční návštěvníky chybí.

 

mjr. Mgr. Miroslav Menšík, Odbor ochrany obyvatelstva a krizového řízení

EN

DE

Kalendář akcí

< 2019 >

všechny akce

Po Út St Čt So Ne
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31