main-bg.jpg

Chytré blondýnky jdou do plavek!

Hasičský záchranný sbor Jihomoravského kraje ve spolupráci s Policií ČR - Krajským ředitelstvím v Brně a Diecézní charitou Brno v rámci již rok trvajícího informačního projektu „Vaše cesty k bezpečí" vydává nové elektronické i tištěné materiály pro veřejnost.

Jedná se opět zejména o webovou prezentaci dalších důležitých témat k ochraně obyvatelstva, požární prevenci a bezpečnosti občanů. Na webu HZS JMK www.firebrno.cz/vase-cesty-k-bezpeci naleznou zájemci z řad občanů, škol, úřadů a firem opět rady „chytrých blondýnek" na témata, která jsou v současnosti velmi aktuální, např. jak se ochránit před extrémními klimatickými jevy, jak se připravit na povodně, jak přežít v přírodě (při ztrátě orientace, při zranění, jak zachránit tonoucího, apod.). Z dalších nových témat lze zmínit např. problematiku předcházení požárům v přírodě nebo při kouření, v souvislosti s bezpečností občana např. bezpečné používání automobilu a jeho výbava, dále chování při přepadení, kapesních krádežích, šikaně nebo sexuálním obtěžování, včetně rad k předcházení těmto činům.

Jednotlivé téma (celkem 33 témat) je na webu HZS JMK k dispozici ke stažení ve formátu PDF i s bohatou fotodokumentací. Stáhnout a využít lze i informační letáky formátu A4, které v současné době HZS JMK již potřetí rozesílá významným institucím, firmám a také všem obecním úřadům v Jihomoravském kraji k vyvěšení na svých úředních deskách a informačních nástěnkách ke zlepšení informovanosti občanů o žádoucím chování při mimořádných událostech.

Na webu HZS JMK jsou dále ke stažení nové bannery „chytrých blondýnek" www.firebrno.cz/vase-cesty-k-bezpeci/bannery-1 . Tyto bannery si obecní úřady i jiné instituce mohou umístit na svůj web, čímž plní svoji informační povinnost v oblasti ochrany obyvatelstva vůči svým občanům nebo zaměstnancům.

Témata třetí série letáků:

Kalendář akcí

< 2020 >

všechny akce

Po Út St Čt So Ne
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29