main-bg.jpg

Cestou z výcviku zachránili hasiči muže z vody

Štěstí v neštěstí měl pětačtyřicetiletý muž, který se dnes v podvečer propadl pod led na hladině Letovického rybníka.

Na krajské operační a informační středisko HZS JMK byla událost ohlášena v 17.20 hodin. K zásahu vyjela jednotka HZS z Boskovic a také místní dobrovolná jednotka.

V případě, že se člověk proboří ledem do mrazivé vody, jde skutečně o minuty. Proto bylo velké štěstí, že ve stejnou dobu se místní dobrovolní hasiči vraceli z výcviku na nedaleké vodní nádrži, kde nacvičovali záchranu z vody. Jednotka z Letovic dostala informaci o události v 17.21 hodin a za dvě minut již byla na místě. 

Velitel zjistil, že ve vodě je asi deset metrů od břehu muž a asi pět metrů od něj také pes. Dva hasiči ihned spustili na led raft, který ještě před chvíli využili v podobné situaci, ale při výcviku. Další dva členové jednotky oběhli rybník a zahájili záchranu z opačného břehu. Muže se jim podařilo bezpečně vytáhnout a dostat na břeh. Posádka raftu zachránila psa. 

Chvíli na to dorazila k rybníku jednotka z Boskovic. Hasiči prochladlého muže svlékli z mokrého oblečení a poskytli mu tepelný komfort v zásahovém voze. Zabalili jej do termofólie a počkali na příjezd záchranné služby, která muže odvezla do zdravotnického zařízení.

Promočeného psa vzali do péče letovičtí hasiči, kteří jej znali a mohli předat druhému majiteli.

Jednotky se krátce po šesté hodině  rozjely na své základny.

por. Mgr. Jaroslav Mikoška, tiskový mluvčí HZS JMK

FOTOALBUM

 

Nainstalujte si aktuální verzi přehrávače Flash prosím.
Get Adobe Flash player

Související rady - Vaše cesty k bezpečí

Kalendář akcí

< 2019 >

všechny akce

Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30