main-bg.jpg

Cestou z romantické večeře pomohl zachránit seniora

IMG_1523a Ředitel HZS Jihomoravského kraje plk. Jiří Pelikán a starosta města Slavkov u Brna Michal Boudný dnes ocenili příkladné chování našeho příslušníka ze stanice Slavkov u Brna nstržm. Jana Dvořáčka, který ve svém služebním volnu přispěl k záchraně života. 

Nadstrážmistr Jan Dvořáček se vracel večer 14.2. 2017 na Sv. Valentýna z Brna domů do Slavkova u Brna z romantické večeře se svou přítelkyní, která v současné době studuje vyšší odbornou školu zdravotní. Když procházeli kolem hlavního nádraží v Brně poblíž tramvajových nástupišť, uviděli kousek od sebe seniora, který zavrávoral a spadl do tramvajového kolejiště. Ihned k němu přiběhli a s dalšími kolemjdoucími ho přesunuli mimo kolejiště.  Jan Dvořáček zjistil základní životní funkce. Pán nedýchal a neměl hmatný tep, proto zahájil resuscitaci. Mezitím další přítomní lidé zavolali na tísňovou linku záchranné služby.

Jan Dvořáček nadále pokračoval v resuscitaci. Chvíli před příjezdem posádky ZZS JmK jej vystřídala kolemjdoucí paní. Po příjezdu posádky záchranné služby pak pomohl s naložením pacienta na nosítka a pokračoval v cestě domů, užít si Valentýnský večer s přítelkyní.

Jan Dvořáček bezezbytku splnil povinnosti příslušníka HZS Jihomoravského kraje. Při poskytnutí účinné první pomoci mu pomohla také dovednost získaná na stáži u ZZS JmK územní oddělení Vyškov. Tímto bychom rádi poděkovali i Veronice Vítkové a všem, kteří se podíleli na poskytnutí první pomoci zraněnému občanovi a jejichž jména se nám nepodařilo zjistit.

 

Jaroslav Mikoška, tiskový mluvčí HZS JmK

Související rady - Vaše cesty k bezpečí

Kalendář akcí

< 2019 >

všechny akce

Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30