main-bg.jpg

Dny otevřených dveří na požárních stanicích v Brně o uplynulém víkendu přilákaly téměř devět tisíc lidí

IMG_6190 V rámci oslav 150let založení profesionálního hasičského sboru v Brně byly po tři dny mimořádně otevřeny čtyři brněnské požární stanice: Lidická, Líšeň, Přehrada a BVV.

Návštěvníkům, mezi nimiž převažovali rodiče s dětmi, hasiči předvedli svou výzbroj, výstroj, věcné prostředky a požární techniku. Nejmenší návštěvníky lákaly především cisterny, zásahová vozidla a speciální technika. Děti si také mohly prakticky vyzkoušet na všech stanicích svoji šikovnost při hašení makety hořícího domečku pomocí pravé hasičské hadice s proudnicí a hasiči je seznamovali i s preventivně výchovným projektem dráčka Hasíka.

Návštěvníci si mohli zblízka prohlédnout také prostředky, které používají hasiči při poskytování první pomoci, lezecké vybavení pro práci ve výškách a nad volnou hloubkou, dekontaminační  stanoviště, prostředky na likvidaci úniků nebezpečných látek, či nástěnky s fotografiemi a videozáznamy vybraných zásahů.

Dny otevřených dveří byly stejně jako v minulých letech součástí doprovodných akcí festivalu zábavy „Brno-město uprostřed Evropy“.

Na požární stanici Lidická bylo také možno shlédnout výstavu historické hasičské techniky. Tato a mnoho dalších vozidel budou součástí závěrečného „slavnostního defilé“, které se bude konat dne 22.6. od 11:00 hodin na náměstí Svobody v Brně. Nad touto akcí převzal záštitu primátor statutárního města Brna Roman Onderka a bude na ní jedinečná možnost shlédnout více než padesát kusů současné a historické techniky.

Srdečně Vás zveme nejen na „defilé hasičské techniky“, ale na všechny veřejně přístupné festivalové akce, z nichž si dovolujeme doporučit také výstavu historických a současných hasičských předmětů v Křížové chodbě Nové radnice v Brně.

mjr.Bc.Tomáš Richter, velitel požární stanice Lidická

 

Kalendář akcí

< 2020 >

všechny akce

Po Út St Čt So Ne
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31