main-bg.jpg

Brněnští hasiči dnes převzali vyznamenání z rukou primátora

01 19.6.2014 - Celkem 15 současných i bývalých příslušníků Hasičského záchranného sboru působících na území města Brna dnes převzalo vyznamenání z rukou primátora. 

Strážníci Městské policie Brno a brněnští profesionální hasiči se každodenně setkávají u zásahů. Tato dlouhodobá a kvalitní spolupráce obou složek se dnes prohloubila udělením zvláštních vyznamenání ředitele Městské policie Brno.

Vyznamenání Za zásluhy předával vrchní velitel Městské policie Brno primátor statutárního města Brna Roman Onderka. Slavnostního ceremoniálu se účastnil a vyznamenaným gratuloval také ředitel HZS Jihomoravského kraje Jiří Pelikán a samozřejmě ředitel městské policie Bohumil Šimek.

Primátor ocenil 15 profesionálních hasičů. Z toho 11 je stále v aktivní službě na Územním odboru Brno a krajském ředitelství a zbylí 4 jsou již ve výslužbě.

Vyznamenaní získali toto ocenění za svoji dlouholetou kvalitní práci v řadách hasičů. Mnoho z nich se podílelo na záchranných pracích u nejzávažnějších tragédií, které Brno v uplynulých letech postihly.

Ředitel HZS Jihomoravského kraje Jiří Pelikán při této příležitosti prohlásil: „Jsem rád, že dnes tady spolu můžeme touto formou veřejně poděkovat za jejich odhodlání a úsilí, které prokázali při své službě u Hasičského záchranného sboru Jihomoravského kraje.“

Vyznamenání obdrželi tito hasiči:

nprap. Karel Hudík

pprap. Miroslav Mlečka

pprap. Radek Málek

nprap. Pavel Oharek

ppor. Ing. Ivo Jirásek

pprap. Pavel Císař

nprap. Zdeněk Putna

npor. Bc. Roman Stejskal

npor. Ing. Stanislav Racek

plk. Ing. Petr Hovorka

mjr. Mgr. Jiří Kučera

 

Z bývalých příslušníků převzali vyznamenání:

Milan Skalník

Ing. Rudolf Valášek

Jindřich Pokorný

Iva Vyhnalová

 

Jaroslav Mikoška, tiskový mluvčí HZS JMK

Kalendář akcí

< 2019 >

všechny akce

Po Út St Čt So Ne
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31