Brněnští hasiči jsou úspěšnými sportovci

000026 Mezi brněnskými hasiči je řada úspěšných sportovců. Dokládají to i uplynulé květnové dny.

Úspěchy v TFA

V sobotu 17.5. se Stanislav Kalvoda a Vít Malenovský, dva brněnští profesionální hasiči, účastnili Mezinárodního mistrovství Rakouska v disciplínách TFA. V Siegendorfu se na startu ukázalo více jak 90 závodníků.

TFA je asi nejtěžší hasičskou soutěží, která svými podmínkami simuluje náročnou práci hasiče u zásahu. Soutěžící je během závodu ustrojen do zásahového obleku a s nasazeným dýchacím přístrojem musí absolvovat několik silových disciplín v rychlém sledu za sebou.

Oba naši hasiči v zahraničí uspěli. Kalvoda vyhrál v kategorii M35 a celkově obsadil 5. místo. Jeho mladší a začínající kolega Malenovský vybojoval v kategorii M18 bronz, celkově 7. místo a ukázal, že i s ním je do budoucna potřeba počítat. První místo vybojovali čeští hasiči také ve štafetě. Jejím členem byl i Kalvoda.

Jak ovšem sám podotkl, kvalitní výsledky jsou i díky podpoře ze strany Hasičského záchranného sboru Jihomoravského kraje, kterému chtěl touto cestou poděkovat.

Sportovec roku 2013

Sportovní úspěch v sobotu 17.5. slavil také další brněnský hasič, Radek Málek. Tento dlouholetý vrcholový závodník v naturální kulturistice získal ocenění Sportovec roku 2013 a už podruhé v kariéře se tak stal nejúspěšnějším naturálním sportovcem České republiky. Letos si Radek dopřává zasloužený klid a připravuje se na letní Hasičské světové hry, které budou ve Spojených státech.