main-bg.jpg

Brněnský hasič vicemistrem Evropy v kulturistice

Vicemistrem Evropy v kulturistice se o víkendu stal brněnský hasič a příslušník HZS Jihomoravského kraje Radek Málek.

Na šampionátu, který se konal v Českých Budějovicích, Radek Málek v kategorii masters 1 (40 – 50 let) obsadil druhé místo s nejtěsnějším rozdílem jednoho bodu za vítězným Belgičanem. Přitom jeho volnou sestavu rozhodčí ocenili nejvyšším počtem bodů. Brněnský hasič a aktivní sportovec Málek má za sebou úspěšný půlrok. Na mezinárodním šampionátu ČR, kterého se v květnu v Třinci celkem zúčastnilo 110 sportovců, vybojoval ve své kategorii mezi 10 kulturisty titul republikového šampióna. Jedenáct porotců přitom Málka zařadilo na nejvyšší příčku v rozvoji svalové hmoty i ve volné jednominutové sestavě s hudebním doprovodem. Na mezinárodním mistrovství Slovenska pak úspěch zopakoval ziskem druhého místa, které obsadil se stejným počtem bodů jako vítěz.

Image

Málek, který slouží ve směně B v centrální požární stanici v brněnské Lidické ulici, tak navázal na loňské vavříny, kdy se stal mezinárodním vicemistrem ČR a poté v italském Miláně i mistrem Evropy. Kulturistice se věnuje od svých 14 let a denně trénuje dvě hodiny. Na požární stanici v Lidické ulici jako držitel trenérského oprávnění II. stupně také trénuje další hasiče. Kromě kulturistiky provozuje také vysokohorskou turistiku a cyklistiku.

Loni se Radek Málek úspěšně zúčastnil Světových her hasičů v jihokorejském Daegu. V jeho královské disciplině kulturistice ho sice rozhodčí poškodili a z medailových pozic ho odsunuli na čtvrté místo. Zato v silovém trojboji Málek v Koreji vybojoval zlatou medaili a přidal i bronzovou medaili v páce.

Největším cílem letošního roku je jeho účast na Světových hrách hasičů a policistů, které budou na přelomu srpna a září v New Yorku. Na hrách, které jsou obdobou olympiády, hodlá brněnský hasič bojovat nejen v kulturistice, ale také v dalších disciplinách.

 

por. Mgr. Jaroslav Haid, tiskový mluvčí HZS Jihomoravského kraje

Kalendář akcí

< 2019 >

všechny akce

Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31