main-bg.jpg

Vloni pomohl zachránit zraněného motorkáře. Dnes si brněnský hasič převzal ocenění Gentleman silnic

20190124_112442 Na naší brněnské stanici v Líšni si dnes převzal ocenění nstržm. Jiří Oharek. V červenci uplynulého roku pomohl ve svém volnu vážně zraněnému motorkáři. Za záchranu života mu Česká pojišťovna ve spolupráci s Policií ČR udělila 156. titul Gentleman silnic.

Jiří Oharek byl v době nehody mimo službu. Souhrou náhod se však ocitl ve správnou chvíli na správném místě a poskytl první pomoc těžce zraněnému motorkáři, který se srazil s dodávkou. Nehoda se stala v Brně na ulici Bauerova. Jiří Oharek včas rozpoznal závažnost masivního krvácení ze stehna zraněného mladíka. Poskytl zraněnému první pomoc a porušenou tepnu zamáčknul rukou přímo v ráně a tím zamezil vykrvácení. Takto vydržel do příjezdu záchranné služby a svým počínáním zachránil zraněného motorkáře.

Jiří Oharek patří k velmi zkušeným hasičům našeho sboru. Letos je ve službě již třicátým rokem. Jeho zkušenosti se odráží i v civilním životě. Jak sám poznamenal: „Toto byla už moje třetí nehoda, u které jsem ve svém volnu pomáhal. Nikdy jsem však žádné podobné ocenění nezískal a velmi si toho vážím.“

Projekt Gentleman silnic si klade za cíl zveřejňovat a oceňovat příběhy, které budou inspirovat řidiče k tomu, aby si navzájem pomáhali v případě, že se stanou svědky dopravní nehody. „Tentokrát měl zraněný štěstí v neštěstí, protože kolem nehody projížděl profesionál. Ráda bych ale zdůraznila, že při nehodách je skutečně důležité, aby řidiči nebyli lhostejní a zastavili. Zavolat záchranku a poskytnout první pomoc je přece povinností každého z nás,“ říká Ivana Buriánková, vedoucí projektu Gentleman silnic. Ocenění uděluje Česká pojišťovna ve spolupráci s Policií ČR již 16. rokem.

V uplynulém roce si již toto ocenění převzal jiný brněnský hasič. O tomto příběhu jsme vás již informovali dříve.

Kalendář akcí

< 2019 >

všechny akce

Po Út St Čt So Ne
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31