main-bg.jpg

Brněnský hasič mistrem republiky v kulturistice

Radek Málek, brněnský profesionální hasič a příslušník HZS Jihomoravského kraje, se o víkendu stal mistrem republiky v kulturistice.

Na mezinárodním šampionátu ČR, kterého se v Třinci celkem zúčastnilo 110 sportovců, Radek Málek zvítězil v kategorii masters 1 (40 – 50 let). V této kategorii soutěžilo devět závodníků, mezi nimi i Francouz a Slovák. Jedenáct porotců Málka umístilo na nejvyšší příčku v rozvoji svalové hmoty i ve volné jednominutové sestavě s hudebním doprovodem. Na druhém místě skončil Jaroslav Novák ze Slovenska, třetí příčku obsadil Vladan Zamarský ze Stonavy.

Image

Málek, který jako hasič – letecký záchranář slouží ve směně B v centrální požární stanici v brněnské Lidické ulici, navázal na loňské úspěchy, kdy se stal mezinárodním vicemistrem ČR a poté v italském Miláně i mistrem Evropy. Kulturistice se věnuje od svých 14 let a denně trénuje dvě hodiny. Na požární stanici v Lidické ulici jako držitel trenérského oprávnění II. stupně také trénuje další hasiče. Kromě kulturistiky provozuje také vysokohorskou turistiku a cyklistiku.

Příští sobotu se brněnský hasič chystá na mezinárodní mistrovství Slovenska a 4. června bude usilovat o obhajobu evropského titulu v kulturistice na šampionátu, který se uskuteční v Českých Budějovicích.

Loni se Radek Málek úspěšně zúčastnil Světových her hasičů v jihokorejském Daegu. V jeho královské disciplině kulturistice ho sice rozhodčí poškodili a z medailových pozic ho odsunuli na čtvrté místo. Zato v silovém trojboji Málek v Koreji vybojoval zlatou medaili a přidal i bronzovou medaili v páce.

Největším cílem letošního roku je jeho účast na Světových hrách hasičů a policistů, které budou na přelomu srpna a září v New Yorku. Na hrách, které jsou obdobou olympiády, hodlá brněnský hasič bojovat nejen v kulturistice, ale také v dalších disciplinách.

 

por. Mgr. Jaroslav Haid, tiskový mluvčí HZS Jihomoravského kraje

Kalendář akcí

< 2019 >

všechny akce

Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31