Brněnský hasič mezi nejlepšími sportovci

Druhým nejúspěšnějším sportovcem roku byl Českým svazem naturálních sportovců vyhlášen hasič Radek Málek z Brna.

Příslušník HZS Jihomoravského kraje ze stanice v Lidické ulici v Brně, který se od svých 14 let věnuje kulturistice, tak završil letošní úspěšnou sezónu. Dvaačtyřicetiletý Radek Málek, který je hasičem z povolání již přes 17 let, letos v italském Miláně vybojoval první místo na mistrovství Evropy v kulturistice. Na domácím šampionátu předtím v republikovém hodnocení obsadil druhé místo a 4. místo v mezinárodním mistrovství ČR. Na mezinárodním mistrovství Slovenska v kulturistice v kategorii od 40 do 50 let vybojoval 3. místo.

Image

Radek Málek byl úspěšný také na světových hrách hasičů, které se uskutečnily od 19. do 29. srpna v jihokorejském městě Daegu. Na světovém klání, které je přirovnáváno k olympiádě, Brňan Málek jako člen reprezentace HZS ČR vybojoval zlatou medaili ze silového trojboje, bronzovou medaili v páce a 4. místo v kulturistice. Úspěšnou sezónu v říjnu završil v Břeclavi, kde zvítězil v klání v mrtvém tahu a v soutěži si zlepšil svůj osobní rekord na 210 kilogramů.

Kromě aktivního provozování kulturistiky se Radek Málek věnuje také dalším sportům, například vysokohorské turistice a cyklistice.