main-bg.jpg

Brněnská požární stanice patřila dětem

První stovky návštěvníků dnes využily Dnů otevřených dveří na brněnské centrální požární stanici v Lidické ulici.

Dny otevřených dveří stanice v Lidické ulici jsou stejně jako v minulých letech součástí doprovodného programu festivalu Brno – město uprostřed Evropy. Požární technika i další atraktivní ukázky zásahové techniky i výstroje a výzbroje zaujaly především nejmenší návštěvníky. I přes deštivé počasí hasičskou základnu vyhledaly zejména skupiny dětí ze školek a škol, a také rodiny s dětmi.

Malí zájemci v doprovodu hasičů si mohli zblízka prohlédnout mj. cisternová a další zásahová vozidla včetně výškové techniky, seznámit se s technikou a vybavením hasičů – lezců, ukázkami zásahů u dopravních nehod nebo u chemických havárií. Hasiči jim na dvoře stanice letos poprvé předvedli také stanoviště pro dekontaminaci osob.

Při prohlídce požární stanice hasiče dětem i rodičům připravili fotografickou i videodokumentaci zásahů a přiblížili jim i preventivně výchovný program známý jako Hasík. Děti si mohly vyzkoušet také hašení hořícího domečku.

Dny otevřených dveří na stanici v Lidické ulici pokračují také v sobotu a v neděli. Po oba dny bude stanice veřejnosti otevřena od 9 do 16 hodin. Skupinky návštěvníků po areálu budou provázet hasiči, kteří k prohlídce připojí také odborný výklad.

 

Image

 

por. Mgr. Jaroslav Haid, tiskový mluvčí HZS Jihomoravského kraje

Kalendář akcí

< 2019 >

všechny akce

Po Út St Čt So Ne
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30