main-bg.jpg

Bouřky zaplavovaly sklepy a vyvracely stromy

Bouřky s přívalovými dešti, které zaplavovaly sklepy a vyvracely stromy, dnes zaměstnávaly hasiče na několika místech kraje.

Už po několikáté v tomto týdnu dnes hasiči odčerpávali zatopené sklepy ve Zbýšově na Brněnsku. Po prudkém lijáku voda zatekla do sklepů v ulici Na láně. Hasiči likvidovali potopu na ploše zhruba 150 čtverečních metrů, hladina vody sahala do výšky 50 centimetrů. Další zatopené sklepy odčerpávali v Masarykově ulici a v Havířské ulici.

V Brně hasiči nasazovali kalové čerpadlo ve Zderadově ulici, kde dešťová voda zaplavila větrací šachtu.

V Boskovicích na Blanensku hasiči vyjížděli k čerpání zatopených sklepů v Jiráskově ulici, kde voda dosahovala do výšky 10 - 15 centimetrů. Další vodu po bouřce čerpali z přízemí a suterénu bytovek v Bílkově ulici, kam zatékala voda, která nestačila pojmout kanalizace. Zatopené sklepy čerpali i v Sokolské ulici.

Na Hodonínsku hasiči odčerpali vodu ze zatopeného sklepa rodinného domu v Nádražní ulici ve Ždánicích.

Na Vyškovsku nasazovali čerpadla k uvolnění zaplavené jímky, sklepa, garáže a komunikace  ve Slovanské ulici a na dalších místech v Drnovicích.

K uvolnění zatopené komunikace hasiči vyjeli do Bořetic na Břeclavsku. Průzkum na místě ukázal, že vozovku nezaplavuje dešťová voda, ale kejda z narušené jímky ve zdejším zemědělském podniku. Hasiči o havárii informovali pracovníky odboru životního prostředí Městského úřadu v Hustopečích. Podezření, že kal z jímky unikl do místního potoku, se nepotvrdilo. Úplné uvolnění a očištění komunikace zajistili zemědělci a silničáři.     

V Brně také hasiče zaměstnávaly vyvrácené stromy. Nejnáročnější zásah měli v Srbské ulici, kde větve vyvráceného stromu zasáhly troleje trolejbusové linky. Po vypnutí el. proudu v troleji hasiči na místě nasadili automobilový žebřík a z pracovního koše větve postupně odřezali.

Další spadlé stromy hasiči pořezali a odklidili z vozovky v ulici U Penzionu ve Starém Lískovci a na parkovišti v Benešově ulici. K likvidaci stromu hrozícího pádem na střechu chaty vyjeli do Zbýšova na Brněnsku. V Babicích u Rosic na Brněnsku likvidovali strom, který spadl na sloup veřejného osvětlení a zatarasil cestu.por. Mgr. Jaroslav Haid, tiskový mluvčí HZS Jihomoravského kraje

Kalendář akcí

< 2019 >

všechny akce

Po Út St Čt So Ne
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 TOOB-16 (Kurzy)
22. 03. 2019, 00:08 - 23. 03. 2019, 18:00
23 24
25 26 27 28 29 30 31