main-bg.jpg

Bouřky zaplavily sklepy a vyvracely stromy

Bouřky s přívalovými dešti zaměstnaly hasiče na jižní Moravě. Jen do 20 hodin v kraji vyjížděli ke 14 zásahům.

Nejčastěji hasiči zasahovali s čerpadly při uvolňování zatopených prostor. V Brně-Řečkovicích odpoledne v podjezdech v Hradecké ulici likvidovali dvě rozsáhlé vodní laguny hluboké 25 až 30 centimetrů. K laguně o ploše zhruba 100 krát 50 metrů, jejíž voda zatopila i sklep rodinného domu, hasiči vyjížděli také do Těšan na Brněnsku. K odvodu vody z jezera bylo nutné nasadit i bagr. V Blučině na Brněnsku hasiči na žádost starosty pročistili kanalizaci ucpanou hlínou. K odstranění zeminy použili i vodní proud.

Na Břeclavsku v Moravské Nové Vsi přívaly vody zaměstnaly čtyři jednotky dobrovolných hasičů. V obci likvidovali lagunu na ploše 80 krát 20 metrů a vodu čerpali ze sklepů téměř desítky rodinných domů. Potopu odváděli také ze zatopené restaurace Myslivna, kam zateklo kolem 300 krychlových metrů vody. Vodní lagunu hasiči likvidovali také ve Tvrdonicích - Svárově.  

Na Hodonínsku hasiči vyjeli k odčerpání vody ze sklepa kostela v Miloticích. V okresním městě hasiči zasahovali u utržené střechy dvoupodlažního domu v místní části Nesyt. Nebezpečnou střešní krytinu z vlnitého plechu o rozměrech zhruba 6 krát 12 metrů odstranili pomocí rozbrušovací a záchranářské pily.

Na Vyškovsku dnes hasiči čerpali vodu ze zatopených sklepů v Malinovského ulici v Ivanovicích na Hané, čerpadla nasazovali rovněž v Hostěrádkách-Rešově.

Na Znojemsku hasiči likvidovali vodní záplavu v chovatelském areálu v obci Prosiměřice.

Vyvrácené stromy, které zatarasily silnice, hasiči pomocí motorových pil likvidovali ve Střelicích na Brněnsku a v Rohatci a Čejkovicích na Hodonínsku.por. Mgr. Jaroslav Haid, tiskový mluvčí HZS Jihomoravského kraje

Kalendář akcí

< 2019 >

všechny akce

Po Út St Čt So Ne
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30