main-bg.jpg

Bouřky opět zaplavovaly sklepy domů

Po prudkých večerních bouřkách hasiči v kraji po 20. hodině opět vyjížděli k téměř 20 zásahům.

Na Brněnsku hasiči čerpali vodu ze zatopených sklepů ve Velaticích, Kovalovicích, Sokolnicích a Těšanech. V Brně-Řečkovicích pomocí čerpadla likvidovali lagunu u čerpací stanice pohonných hmot v Hradecké ulici.

Na Břeclavsku hasiči vyjeli k ucpané kanalizaci ve Sportovní ulici v Týnci. Stopjatou vodu odčerpali a kanalizaci pročistili od bahna. Na silnici z Kobylí do Terezína dvě jednotky hasičů vyjížděly k likvidaci jezera, které vozovku zaplavilo v délce 300 metrů. Policisté silnici uzavřeli.

Na Blanensku v dalších okresech vítr vyvracel podmáčené stromy. Vyvrácené kmeny zcela zatarasily vozovku u Šebrova - Kateřiny na Blanensku. Další stromy a větve hasiči odstraňovali z vozovek z Olomučan do Rudic a u Adamova.

Na Brněnsku odstraňovali stromy a větve ze silnic v Blučině a Vranově.

Od dvou vyvrácených stromů hasiči uvolnili vozovku v Račicích-Pístovicích na Vyškovsku. Na Znojemsku hasiči pořezali a uklidili spadlý strom ze silnice ze Šanova do Velkého Karlova.

Ve Fišově ulici v Brně-Černých Polích hasiče zaměstnala utržená střešní krytina. Plech z ploché střechy domu hasiči odstranili pomocí nastavovacího žebříku.

Do Syrovic na Brněnsku hasiči vyjížděli k utrženým a jiskřícím drátům el. vedení. K zásahu přizvali pracovníky rozvodných závodů.  por. Mgr. Jaroslav Haid, tiskový mluvčí HZS Jihomoravského kraje

Kalendář akcí

< 2019 >

všechny akce

Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30