main-bg.jpg

Bouřka vyvracela stromy a ničila střechy

K odstranění následků bouřek hasiči od nedělního večera vyjížděli na 44 míst Jihomoravského kraje. Nejvíc práce měli na Znojemsku. 

Po celou noc hasiči zejména uvolňovali silnice od vyvrácených stromů. Na Znojemsku, které bouřka zasáhla už kolem 21. hodiny, hasiči vyjížděli k 17 zásahům. Polámané větve a stromy pomocí motorových pil likvidovali z vozovek například u Tasovic, Horních Dunajovic, Hevlína, Litobratřic, Lechovic a Dyjákovic.

S postupem bouřek s poryvy větru pak hasiči zasahovali také na Brněnsku a v dalších okresech. Silnice neprůjezdné kvůli popadaným stromům v okrese Brno-venkov hasiči uvolňovali u Pasohlávek, Ivančic, Jinačovic, Lažánek a Prace. V ulici M. Kudeříkové ve Veverské Bítýšce vyvrácený strom spadl mezi dvě zaparkovaná auta a vozidla částečně poškodil. V ulici U Hájku hasiči provizorně zajišťovali zbytky plechové střechy, kterou vítr utrhl z jednoho domu. Na železniční trati v Brně-Králově Poli hasiči z jednotky Správy železniční dopravní cesty zasahovali u utržené troleje.

Vyvrácené stromy hasiči rozřezávali a likvidovali také v krajském městě. Zatarasené vozovky uvolnili v Řipské, Rokytově, Dusíkově a Rakovecké ulici. Hasiči – lezci měli práci ve Vitáskově ulici v Brně-Řečkovicích. Vítr tam utrhl plechovou střechu o rozměrech 10 krát dva metry. Zbytky střechy hasiči provizorně upevnili pomocí hřebíků.

Výškovou techniku bylo nutné nasadit u budovy vysokoškolských kolejí v Purkyňově ulici. Z pracovního koše dvaapadesátimetrového automobilového žebříku hasiči odstranili zbytky utržené plechové krytiny na střeše ve 13. patře budovy.

Na sedmi místech hasiči v noci a ráno zasahovali na Blanensku. K polámaným stromům na silnici vyjížděli do Rozseče nad Kunštátem, Adamova, Velkých Opatovic, a Boskovic. Do Komenského ulice v Boskovicích byli hasiči přivoláni k odčerpání zaplavené vozovky. Při jejich příjezdu již voda odtekla, hasiči z komunikace uklidili naplaveniny. V Bílkově ulici hasiči nasazovali čerpadla k odčerpání vody z výtahové šachty zatopené do výše jednoho metru.

Na Hodonínsku hasiči zasahovali na třech místech. Strom vyvrácený na zaparkovaná vozidla pomocí automobilového žebříku a motorové pily postupně rozřezali a odklidili v Lužní ulici v Hodoníně. Další vyvrácené stromy likvidovali ze silnici ve Strážnici a v Moravském Písku.

Na Vyškovsku hasiči pořezali a odstranili strom z vozovky u Račic-Pístovic. U Lovčic padající strom potrhal el. vedení a hasiči proto na místě zasahovali společně s pracovníky rozvodných závodů.

Na Břeclavsku hasiči vyjížděli k vyvrácenému stromu, který zatarasil silnici u Drnholce. Hasiči strom rozřezali a odklidili. Při průzkumu silnice v okolí zásahu jiné vyvrácené stromy nenašli.     

 

por. Mgr. Jaroslav Haid, tiskový mluvčí HZS Jihomoravského krajeKalendář akcí

< 2019 >

všechny akce

Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30