main-bg.jpg

Bouřka vyvracela stromy a lámala větve

Noční bouřka zaměstnala hasiče. Od půlnoci zasahovali na 17 místech Brna a okresů Brno-venkov a Blansko.

Nejčastěji hasiči vyjížděli v Brně k odstranění vyvrácených stromů a ulomených větví. Vyvrácené kmeny a větve pomocí motorových pil hasiči v krajském městě odstraňovali v ulicích Hlinky, kde strom spadl na zaparkovaná vozidla a auta poškodil. Na parkoviště s auty spadl strom také v Lomené ulici, vozidla ale poškozena nebyla. V Kšírově ulici mohutný kmen při pádu na cyklostezku poničil zídku u rodinného domu. Další stromy hasiči likvidovali z cyklostezky ve Veslařské ulici a na Černovickém nábřeží. Větev, která ze stromu za plotem firemního areálu spadla do vozovky a na chodník a během zásahu bylo zastavit dopravu, odstranili v Olomoucké ulici.

V krajském městě hasiči také vyjížděli k odstranění billboardu z nadjezdu dálnice D2 v Dolních Heršpicích. Poryvy větru vyvrátily billboard o rozměru zhruba pět krát čtyři metry i s kovovou konstrukcí. Hasiči vyjížděli také k promáčenému stropu bytu v domě na Mikuláškově náměstí ve Starém Lískovci. Voda do horního bytu natekla díky lijáku, který zaplavil opravovaný balkon.

Při zásahu v Zámecké ulici v Sokolnicích v okrese Brno-venkov hasiči spolupracovali s pracovníky rozvodných závodů při odstranění stromu, který strhl el. vedení. K odstranění dvou vyvrácených stromů nakloněných nad železniční tratí v Rosicích bylo nutné zastavit vlakovou dopravu. Další vyvrácené stromy a větve hasiči na Brněnsku pomocí motorových pil likvidovali v obcích Pernštejnské Jestřabí, Jiříkovice, Zbraslav, a ze silnice z Veverské Bítýšky směrem na Nové Dvory. V Ponětovicích hasiči rozebírali zbytky plechové střechy, kterou vítr utrhl z jednoho domu a plechová krytina dopadla na sousední stavení.

Na Blanensku hasiči v důsledku bouřky a větru vyjížděli k odstranění stromu, který zatarasil silnici z Blanska do Brna. V ulici Čížovky v Boskovicích odstraňovali vyvrácený sloup veřejného osvětlení.

 

por. Mgr. Jaroslav Haid, tiskový mluvčí HZS Jihomoravského kraje

Kalendář akcí

< 2017 >

všechny akce

Po Út St Čt So Ne
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 TOOB-16 (Kurzy)
24. 03. 2017, 00:00 - 25. 03. 2017, 23:59
25 26
27 28 29 30 31