main-bg.jpg

Boskovičtí hasiči opět uspěli v soutěži ve vyprošťování osob

Profesionální hasiči z Boskovic již podruhé uspěli na mezinárodní soutěži ve vyprošťování osob na Slovensku.

Reprezentační družstvo Hasičského záchranného sboru Jihomoravského kraje z územního odboru Blansko, požární stanice Boskovice na prestižní mezinárodní soutěži ve vyprošťování osob z havarovaných vozidel letos soutěžilo teprve podruhé. XI. ročníku Memoriálu Pavla Snopka a Juraja Dubšíka ve vyprošťování se účastnilo celkem 11 soutěžních družstev ze Slovenska, Maďarska a České republiky.

Vzhledem k tomu, že loňský jubilejní ročník soutěže boskovické družstvo vyhrálo, letos je čekala nelehká obhajoba titulu. Soutěž probíhala na nám. SNP v Bánské Bystrici a organizačně byla velice dobře připravena. Vyprošťování osob z havarovaného automobilu patří do specificky zaměřených požárních sportů, které prověřují a prohlubují znalosti a dovedností, které hasiči potřebují pro výkon svého povolání. Celá soutěž je pro družstva velmi náročná a její pravidla jsou v hodnocení předlékařské pomoci a celkovém počtu zasahujících odlišná od pravidel zavedených v rámci České republiky. Družstvo se skládá z 5 členů (velitel a 4 zasahující hasiči).

Pravidla pro soutěže ve vyprošťování osob z havarovaných vozidel platná v ČR toto složení družstva bohužel neumožňují a velitel je tak zaměstnáván i jinou činností mimo velení u zásahu.

Boskovickým hasičům se nakonec nepodařilo loňské 1. místo obhájit a  XI. ročník vyhrálo domácí družstvo HaZZ Bánská Bystrica, 2.místo obsadilo družstvo HaZZ Maďarské republiky, na 3.místě se umístilo družstvo HZS Hl. města Prahy. Reprezentační družstvo HZS JmK stanice Boskovice ve složení velitel pprap. Jiří Lepka, strojník prap. Luděk Parák, zdravotníci prap. Pavel Chlup a nstržm. Pavel Ambroz a nstržm. Zdeněk Krejčí však v mezinárodně zastoupené soutěži dosáhlo vynikajícího 4. místa a opět tak potvrdilo, že v této soutěžní oblasti požárního sportu patří mezi elitu.

( kompletní výsledky na www.hazzbb.sk )

 

Družstvo HZS JmK ÚO Blansko PS Boskovice

 

 

kpt. Bc. Pavla Pražáková, preventivně výchovná činnost HZS JmK

Související rady - Vaše cesty k bezpečí

Kalendář akcí

< 2019 >

všechny akce

Po Út St Čt So Ne
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31