main-bg.jpg

Boskovičtí hasiči bodovali v klání na Slovensku

Velmi dobrého umístění dosáhli hasiči z Boskovic na soutěži ve vyprošťování osob z havarovaných vozidel na Slovensku.

Družstvo ze stanice v Boskovicích na Blanensku se minulý týden zúčastnilo XII. ročníku Memoriálu Pavla Snopka a Jozefa Dobríka v Banské Bystrici. V konkurenci 12 týmů ze Slovenska, Maďarska a České republiky hasiči z Boskovic obsadili třetí místo. Soutěž se ziskem 372 bodů vyhrálo družstvo z územního odboru Jičín HZS Královéhradeckého kraje, před domácím týmem HZZ z Banské Bystrice, který získal 369 bodů. Třetí místo hasiči z Boskovic vybojovali se ziskem 341 bodů.

Profesionální hasiči z Boskovic se soutěže v Banské Bystrici zúčastnili již potřetí a na všech kláních podávali vyrovnané výkony na špičce závodního pole. X. ročník memoriálu v roce 2007 vyhráli, na loňském měření sil se jim vavříny nepodařilo obhájit a skončili na čtvrtém místě. Letos se však opět dostali na stupně vítězů a potvrdili tak roli favoritů.

Družstvo ze stanice v Boskovicích má za sebou také úspěšnou účast v krajských i republikových soutěžích ve vyprošťování v České republice. V Jihomoravském kraji je nejúspěšnějším týmem a zvítězilo také na mistrovství republiky.

„XII. ročník soutěže v Banské Bystrici tak opětovně potvrdil vyrovnanost našeho družstva při soutěžích ve vyprošťování," uvedl velitel stanice v Boskovicích npor. Bohumír Dvořáček. „Účasti na každé soutěži (těch, kde se mohou přihlásit družstva HZS je bohužel poskrovnu) předchází doslova tvrdá příprava a rozbory kladů a nedostatků při předcházejících soutěžích. Vždy je nejsložitější zajistit dostatečný počet autovraků pro nácviky, jejich dopravu na místo nácviku a následný odvoz zpět na vrakoviště. Přeji celému družstvu, aby se mu i nadále dařilo na soutěžích ve vyprošťování dosahovat co nejlepších výsledků a reprezentovat tak HZS JmK v tom nejlepším světle," dodal B. Dvořáček.  

Imagepor. Mgr. Jaroslav Haid, tiskový mluvčí HZS Jihomoravského kraje

Kalendář akcí

< 2019 >

všechny akce

Po Út St Čt So Ne
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31