main-bg.jpg

Boskovické náměstí zaplnili hasiči

Hasičský den Boskovice 10 Hasičský den přilákal do Boskovic tisíce návštěvníků. Slavnostním průvodem k Muzeu města Boskovic, kde byla zahájena výstava mapující historii a současnost hasičstva, začala dnes dopoledne vydařená přehlídka historické i nejmodernější hasičské techniky, kterou doprovodila řada ukázek.

Nejstarší techniku, která k hasičům neodmyslitelně patří, zastupovaly ruční a parní stříkačky. Sbory dobrovolných hasičů, které se péči o historickou techniku věnují, sklidily zasloužený obdiv. Nejmodernější techniku na přehlídce reprezentovala automobilová plošina zařazená teprve několik týdnů na požární stanici Boskovice. Jednou z ukázek, kterou diváci ocenili potleskem, bylo slaňování hasičů-lezců z této plošiny.

Až do odpoledních hodin si velcí i malí návštěvníci mohli vyzkoušet své znalosti u stánku požární prevence. Každý, kdo zvládl připravené úkoly, si odnesl drobnou odměnu.  Podle povedených ukázek práce mladých i nejmenších hasičů, se SDH nemusí bát, že nebudou mít dostatečnou členskou základnu.

Hasiči z HZS JmK ÚO Blansko, požární stanice Boskovice si pro diváky připravili také "ochutnávku" v podobě ukázky zásahu při dopravní nehodě. 2. června 2016 bude Masarykovo náměstí v  Boskovicích totiž hostit Krajskou soutěž ve vyprošťování zraněných osob z havarovaných vozidel. Všichni diváci jsou srdečně zváni.

Kalendář akcí

< 2018 >

všechny akce

Po Út St Čt So Ne
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28