main-bg.jpg

HS Boskovice

V této sekci najdete požární techniku, která je dislokována na hasičské  stanici Boskovice.

AP27

IMG_1 Hlavní použití  automobilové plošiny je při zásazích u požárů, záchranných a technických prací ve výškách. Automobil je postaven na podvozku Tatra 148. Kabina je určena pro posádku 1+2. Nástavbu tvoří tříramenná soustava s pracovním košem poháněná hydraulicky s elektrohydraulickým ovládáním s možností otáčení kolem svislé osy. Každé rameno je ovládáno samostatně. Vedle ramen je umístěn suchovod určený pro dopravu vody do otočné proudnice pracovního koše. Pro zásah vodou je nutné využít napojení na požární hydrant nebo CAS, protože vozidlo nedisponuje žádnou nádrží na hasivo. Pro ustavení plošiny je  automobil vybaven čtyřmi výsuvnými podpěrami.  Hašení – provádí se pomocí otočné proudnice v pracovním koši. Místo otočné proudnice je možné připojit hadici B nebo C a provést požární útok např. oknem jestliže není možné postupovat ze země.

 

CAS24

IMG_1 Cisternová automobilová stříkačka (CAS) je určená pro přepravu družstva hasičů 1+5, hasicích látek a příslušenství  k likvidaci mimořádných událostí.  Automobil je postaven na dvounápravovém podvozku MAN 14.285 LA-LF 4x4.2 a je vybaven odstředivým čerpadlem GODIVA WTA 2010. Konstrukční řešení vozidla umožňuje zásah vodou nebo pěnou z vlastních nádrží nebo jiných zdrojů hasebních látek. Další vybavení umožňuje zasahovat při dopravních nehodách a technických zásazích.Vozidlo je dále opatřeno osvětlovacím stožárem. Ve výbavě vozidla se nachází přetlakový ventilátor, dýchací přístroje, motorová řetězová a rozbrušovací pila, plovoucí čerpadlo, elektrocentrála, hydraulické vyprošťovací zařízení, ochranné obleky, prostředky pro likvidaci následků DN – sorbenty, ženijní nářadí a dále prostředky pro provedení hasebního zásahu. 

 

CAS32

IMG_1 Cisternová automobilová stříkačka (CAS)  je určena k přepravě družstva o zmenšeném početním stavu 1+3.  Vozidlo je vybaveno příslušenstvím potřebným k provedení požárního zásahu vodou nebo pěnou z vlastního nebo cizího zdroje. Vozidlo je využíváno k dopravě velkého množství hasebního média na místo zásahu. Ve výbavě vozidla se nachází přetlakový ventilátor, dýchací přístroje, motorová řetězová pila, plovoucí čerpadlo, elektrocentrála a dále prostředky pro provedení hasebního zásahu. 

 

Kalendář akcí

< 2019 >

všechny akce

Po Út St Čt So Ne
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31