main-bg.jpg

HS Blansko

V této sekci najdete požární techniku, která je dislokována na  hasičské  stanici Blansko.

AZ30

IMG_1 Automobilový žebřík (AZ) s posádkou 1+2 slouží k rychlému zásahu hasičů ve výškách. Vysunutí žebříkové sady je jištěno výpočetní technikou v závislosti na pracovním zatížení koše a délce vysunutí stabilizačních podpěr. Okamžitá poloha žebříkové sady je zobrazována digitálním displejem na stanovišti obsluhy. 

 

CAS24

IMG_1 Cisternová automobilová stříkačka (CAS)  je určena k přepravě družstva o početním stavu 1+5.  Vozidlo je vybaveno příslušenstvím potřebným k provedení požárního zásahu vodou nebo pěnou z vlastního nebo cizího zdroje. Vozidlo je využíváno k dopravě  hasebního média na místo zásahu. Ve výbavě vozidla se nachází přetlakový ventilátor, dýchací přístroje, motorová řetězová pila, záchranářská pila, rozbrušovací pila, základní lezecký materiál, vyprošťovací zařízení, zvedací vaky, zdravotnický materiál (nosítka, vakuová matrace), plovoucí čerpadlo, elektrocentrála a dále prostředky pro provedení hasebního zásahu.

 

CAS30

IMG_1 Cisternová automobilová stříkačka (CAS)  je určena k přepravě družstva o zmenšeném početním stavu 1+3.  Vozidlo je vybaveno příslušenstvím potřebným k provedení požárního zásahu vodou nebo pěnou z vlastního nebo cizího zdroje. Vozidlo je využíváno k dopravě velkého množství hasebního média na místo zásahu. Ve výbavě vozidla se nachází  VDP, motorová řetězová pila, plovoucí čerpadlo, elektrocentrála a dále prostředky pro provedení hasebního zásahu.

 

CAS32

IMG_1 Cisternová automobilová stříkačka (CAS)  je určena k přepravě družstva o zmenšeném početním stavu 1+3.  Vozidlo je vybaveno příslušenstvím potřebným k provedení požárního zásahu vodou nebo pěnou z vlastního nebo cizího zdroje. Vozidlo je využíváno k dopravě velkého množství hasebního média na místo zásahu. Ve výbavě vozidla se nachází přetlakový ventilátor, dýchací přístroje, motorová řetězová pila, plovoucí čerpadlo, elektrocentrála a dále prostředky pro provedení hasebního zásahu.

 

DA

IMG_1 Dopravní automobil (DA) s posádkou 1+5 je předurčen k zásahům na dopravní nehody, pro práci ve výškách a nad volnou hloubkou. Ve výbavě vozidla se nachází vyprošťovací zařízení, lezecké prostředky, nosítka, zdravotnický materiál, vakuová nosítka a věcné prostředky PO včetně dýchacích přístrojů.

 

NA

IMG_1 Nákladní automobil (NA) slouží převážně k přepravě materiálu, má hydraulické čelo s max. nosností 1250 kg , ložná plocha 14,0 m2,  objem30,8  m3. Má využití při práci na vodě, povodně, a další.

 

TA

IMG_1 Technický automobil (TA) s posádkou 1+1 je předurčen k zásahům při úniku nebezpečných látek, včetně ropných produktů, a to jak na pevných plochách, tak i na vodní hladině. Ve výbavě vozidla se nachází těsnící prostředky, čerpadla na nebezpečné i hořlavé látky, záchytné nádoby, sorbenty, dekontaminační stanoviště, VDP, ochranné obleky, prostředky pro odběr vzorků nebezpečných látek a prostředky pro případné osvětlení místa zásahu.  

 

Kalendář akcí

< 2019 >

všechny akce

Po Út St Čt So Ne
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30