main-bg.jpg

Auto probořilo část domu

Osobní vůz po nehodě probořil stěnu domu v obci Vnorovy na Hodonínsku. K zásahu vyjela jednotka HZS JMK ze stanice Veselí nad Moravou.

Událost byla na operační a informační středisko HZS JMK ohlášena policií ČR ve čtvrtek 21.2. v 17,52 hodin. Na místo byla okamžitě vyslána jednotka z Veselí nad Moravou. Hasiči dorazili na místo v 17,59 hodin. Zjistili, že osobní auto po nehodě havarovalo do boční zdi průjezdu rodinného domu. Druhý havarovaný vůz byl asi o stopadesát metrů dál na silnici.

Velitel zásahu potřeboval na místě další jednotku, proto operační středisko vyslalo na místo také místní jednotku dobrovolných hasičů.

Poměrně rychle se podařilo hasičům dostat z vozidla sutiny. Uvnitř vozu byl zraněný starší muž, kterého bylo potřeba rychle vyprostit pomocí hydraulického vyprošťovacího zařízení. Hrozilo totiž zřícení poškozené části stavby. Během šesti minut se hasičům podařilo dostat jednasedmdesátiletého řidiče z auta a předat do péče záchranné služby.

V druhém havarovaném autě cestovali čtyři lidé. Tři z nich byli zranění, ale nebylo potřeba je z vozu vyprostit. Záchranná služba jim poskytla první pomoc.

Vzhledem k tomu, že poškozená stěna domu byla nestabilní, nechal si velitel zásahu povolat na místo statika a posilovou jednotku z brněnské stanice Lidická se speciální výbavou k zajištění stability objektu.

Hasiči si prostor zásahu osvětlili a po příjezdu brněnské jednotky se soustředili na zajištění budovy pomocí speciální stabilizační sady a výdřevy. Statik se věnoval posouzení objektu a kontrole jeho stabilizace. U zásahu použili v praxi jihomoravští profesionální hasiči ze stanice Lidická své znalosti a dovednosti ze speciální činnosti stabilizace budov.

Hlavní silnice přes obec byla po dobu zásahu uzavřena a policie odkláněla dopravu. Po očištění vozovky od sutin a následků dopravní nehody byla silnice ve 21,41 hodin opět průjezdná a jednotky se vrátily na své základny.

por. Mgr. Jaroslav Mikoška, tiskový mluvčí HZS JMK

FOTOALBUM

 

Nainstalujte si aktuální verzi přehrávače Flash prosím.
Get Adobe Flash playerKalendář akcí

< 2019 >

všechny akce

Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30