Krajskou soutěž v požárním sportu vyhráli hasiči z Blanska

21 Celý den dnes soutěžili profesionální hasiči v disciplínách požárního sportu na atletickém stadionu v Havlíčkově Brodě. V rámci XII. ročníku společné krajské soutěže Jihomoravského kraje a Kraje Vysočina se utkalo 11 družstev. Největší úspěch slavili hasiči  z Blanenska.

Hasiči se postupně utkali v disciplínách běh na 100 metrů s překážkami, výstup do 4. podlaží cvičné věže, štafeta 4x100 metrů a požární útok.

Za jihomoravské hasiče se sportovního klání zúčastnila družstva z každého územního odboru. Nejlépe se z nich umístili hasiči z Blanska. Za nimi skončili hasiči z Brněnska a Vyškovska.

Územní odbor Blansko měl úspěch i v celkém pořadí obou krajů, kde obsadil první místo. Jihomoravští hasiči tak získali historický první vítězství ve společném klání s Krajem Vysočina.

Celkové výsledky naleznete v přiloženém souboru.