main-bg.jpg

2016

1 2 3 4 5 6 10 20   Následující   ››

Užijte si bezpečně poslední den letošního roku

logo HZS Poslední den roku je z pohledu hasičů rizikovým. Množství zábavní pyrotechniky, které se během několika hodin objeví v ulicích představuje možné nebezpečí vzniku požáru. 

 

Vánoce bez požárů

svíčky Období vánočních svátků je spojeno se spoustou zvyků a dekorací, při kterých často používáme svíčky. Ty se tak mohou lehce stát příčinou vzniku požáru v domácnosti. Domovy jsou dnes doslova přeplněny vysoce hořlavými materiály. Koberce, čalounění, záclony – to vše je dnes vyrobeno z umělých vláken, která snadno hoří. Požáry v bytech se vlivem blízkosti hořlavých materiálů rychle šíří.

 

Na Hodonínsku se zřítilo motorové rogalo, pilot nepřežil

20161230_152932 V odpoledních hodinách jednotka z Hodonína zasahovala u zříceného motorového rogala. Stroj se zřítil do pole nedaleko Mutěnic. Ve dvoumístném rogalu byl při nehodě pilot sám. Hasiči sedmapadesátiletému muži okamžitě poskytli předlékařskou pomoc, ale svým zraněním na místě podlehl. Jednotka zabezpečila rogalo proti požáru a úniku provozních kapalin.

 

Smrtelná dopravní nehoda u Nesovic

4 Včera po 22. hodině vyjížděli hasiči k dopravní nehodě osobního auta u Nesovic. Řidič a spolujezdec Fordu Mondeo se zranili. Druhého sedmnáctiletého spolujezdce hasiči resuscitovali, avšak mladík utrpěl zranění neslučitelná se životem. Hasiči na místě poskytli posttraumatickou intervenční péči. Kolem třetí hodiny ranní se jednotky vrátily zpět na základnu.

 

Osobní auto po nárazu začalo hořet

3 Krátce po 17. hodině zasahovaly dvě jednotky u dopravní nehody osobního auta a linkového autobusu u Zelené Hory na Vyškovsku. Auto po nárazu začalo hořet. Požár byl zlikvidován před příjezdem hasičů práškovým hasicím přístrojem. Zaklíněného řidiče z Felicie museli hasiči vyprostit. Šestadvacetiletý řidič utrpěl zranění neslučitelná se životem. V autobuse se žádný z cestujících nezranil.

 

U požáru evakuovali hasiči s policisty téměř dvě desítky obyvatel

DSC_4767u Při požáru na ulici Slavíčkova v Brně se zranil jeden člověk, dalších 19 lidí narychlo opustilo své byty. Předběžná výše škody byla zatím vyčíslena na půl miliónu korun.

 

Tragická nehoda na dálnici omezila provoz na několik hodin

DSC_4702 Nehoda dodávkového automobilu si vyžádala 5 zraněných a jednu mrtvou. Dálnice na Bratislavu byla čtyři hodiny uzavřená od nultého kilometru. Objízdná trasa vedla přes přivaděč k obchodnímu centru.

 

Ranní nehody na Blanensku a Brněnsku

Hasiči řešili několik nehod na namrzlé vozovce. Jedno auto nabouralo i do hasičského speciálu. Při nehodách se zranili tři lidé.

 

Přehled zásahů na Štědrý den

Profesionální hasiči společně s dobrovolnými jednotkami řešili v průběhu Štědrého dne 30 událostí. U těchto událostí se zranilo celkem 8 lidí. Hasiči pomáhali u požárů (5), dopravních nehod (2), technických pomocí (14) a záchrany osob nebo zvířat (7).

 

Hasiči opět navštívili děti v nemocnicích

DSC_5876 Hasičský záchranný sbor územního odboru Hodonín opět uspořádal mezi příslušníky a zaměstnanci sbírku. Za nasbírané peníze nakoupili dárky pro nemocné děti.

 

Shořel vánoční stromeček

gina (5) Do Brna-Kohoutovic spěchali hasiči k požáru vánočního stromku. Při požáru se zranily dvě ženy. Škoda je předběžně vyčíslena na 250 tisíc korun.

 

Při vykládce se nákladní automobil převrátil na bok

gina (2) Ve Vranovicích zasahovali profesionální hasiči z Pohořelic a Židlochovic od půl deváté. Zraněný řidič byl v péči záchranné služby, která ho následně odvezla do nemocnice. Hasiči zabezpečili auto značky DAF proti případnému vzniku požáru. Žádné provozní kapaliny neunikly. Po příjezdu zástupců majitele vozu ukončili hasiči zásah ve čtvrt na deset. 

 

U Mutěnic skončilo auto na střeše

gina (2) O půl deváté pomáhali hasiči u Mutěnic při dopravní nehodě. Vozidlo sjelo ze silnice a převrátilo se na střechu. Hasiči zajistili místo události a pomohli majiteli vozu vytáhnout auto zpět na silnici. Provozní kapaliny z vozidla neunikly. Nehoda si nevyžádala žádná zranění. V devět hodin zásah hasiči ukončili.

 

Hasič na Brněnsku měli dnes odpoledne napilno

U tří požárů se zranili celkem čtyři lidé a škoda je předběžně vyčíslena na víc jak půl miliónu korun. Jeden z požárů vznikl od svíčky na stole.  

 

V centru Brna se předvedla nová hasičská technika

IMG_1199 Na náměstí Svobody v centru Brna se dnes uskutečnilo slavnostní požehnání nové hasičské technice. Jihomoravští profesionální hasiči měli na akci nový automobilový žebřík.

 
1 2 3 4 5 6 10 20   Následující   ››

Kalendář akcí

< 2020 >

všechny akce

Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30